fbpx
festival

exHYBice! Zahájení akademického roku 2018/19

01/10 17:00-22:00
Zadní dvůr
Vstupné: Zdarma
exHYBice! Zahájení akademického roku 2018/19

1. října začíná 670tý – utíká to – akademický rok na nejstarší fakultě na sever od Alp a na východ od Rýna. Což je příležitost k oslavě a setkání. Než se plně ponoříme do bouřlivých vod výzkumu a vzdělávání, je ještě poslední příležitost na pořádnou hrubku: exHYBice! Jste prváci – ještě čerství z gymnázia a plní obav a očekávání? Pojďte se podívat, co všechno vás čeká:

17:00 – Zahájení – FF UK pro podnikavé 

Během studia na FF UK máte obrovské množství příležitostí aktivně se zapojit do společenského života fakulty i Prahy, přicházet s vlastními projekty a nápady, nacházet mezi svými spolužáky duše spřízněné, ať už chcete hrát divadlo, zakládat muzeum, filmový klub, šachový kroužek, časopis, rádio, hudební skupinu, orchestr nebo sbor, taneční skupinu, pořádat výstavu, koncert, performanci, konferenci, přednášku, debatu, workshop – nebo toho namíchat rovnou víc a uspořádat festival. Jako malá ukázka toho, co můžete během studia stihnout a inspirace pro následujících pár let se vám představí studentské projekty NaFilm (www.nafilm.org), festival Zlatý voči (www.zlatyvoci.cz) a Studentský majáles (http://majalesstudentu.cz/).  

FF UK chce své studenty podporovat, seč může, protože role univerzity nekončí u vědy a výuky, ale obzvlášť u naší humanitní fakulty musí zahrnovat i společnost.   

Vystoupí: Adéla Mrázová (NaFilm), Zuzana Černá (Zlatý voči), Sára Drahokoupil Vidímová (Studentský majáles), dr. Daniel Soukup

18:00 – Studentská Hybernská a Kampus Hybernská 

FF UK je už víc jak rok pořadatelem a organizátorem nejrůznějšího kulturního a společenského dění v Praze 1 prostřednictvím projektu Kampus Hybernská. Je to ojedinělá spolupráce města a univerzity, v níž mají studenti klíčovou roli. Chcete se dozvědět, co vše se tu odehrálo, odehrává a bude odehrávat? A hlavně – co všechno tu je možné podnikat? Kde se potkat a kde na nápadech v klidu pracovat, než je vypustíte do světa? V dílně? V ateliéru? Ve studiu? V klubovně? 

Vystoupí: dr. Jan Bičovský (Kampus Hybernská), Ruth Peterová (Studentský dům) 

18:30 – prohlídka Kampusu 

Jedna prohlídka je podle současných statistik za 1063 slov. Pojďte se projít po Kampusu. Zabloudění zaručeno. 

19:00 – Děkan nekouše 

Chcete se seznámit s vedením FF UK? Dr. Michal Pullmann vás zve na pivo! První sud je zdarma.  

20:00 – Koncert: The Shots