Vernisáž – Superstudio 2018
11/10_18:00-22:00

Vernisáž – Superstudio 2018

galerie
Bar

VÝSTAVA & PARTY
Přesně 98 týmů z celého Česka a Slovenska se přihlásilo do architektonicko-urbanistické soutěže SUPERSTUDIO 2018 – přijďte si prohlédnout 18 nejlepších projektů, které odborná porota poslala do bratislavského finále.

Zadání 8. ročníku soutěže pro studenty vysokých škol připravil architekt Marthijn Pool z progresivní amsterdamské kanceláře Space&Matter.

Studenti měli během striktního limitu 24 hodin za úkol vypracovat architektonicko-ekonomický koncept finančně dostupného bydlení v centru města. Vznikly tak ideově velmi odlišné projekty se silnou vizí, které odrážejí přemýšlení studentů o problémech současných měst.

Výstavu všech finálových projektů zahájíme neformální party s DJs v nově zrekonstruovaném Kampusu Hybernská v centru Prahy a symbolicky tak zakončíme dosud největší ročník soutěže. Zároveň představíme novinky pro nadcházející 9. ročník soutěže.

PROGRAM
18:00 doors
19:00 zahájení & slovo organizátorů
19:30 DJs

O SUPERSTUDIU
Superstudio je ideová soutěž pro studenty vysokých škol, která se zaměřuje na architekturu a urbanismus. Charakter soutěže definuje především striktní časový limit – soutěžící týmy mají přesně a pouze 24 hodin na vypracování zadání. Superstudio podněcuje kritické myšlení, interdisciplinární spolupráci a schopnost bezprostředně obhájit vlastní názory.

Letošní 8. ročník proběhl poprvé ve všech městech s výukou architektury na území Česka a Slovenska: v Praze, Brně, Liberci, Ostravě, Bratislavě a Košicích. Finále s mezinárodní porotou ve složení Marthijn Pool, Michal Kohout a Martin Jančok hostila v březnu Bratislava.

Partner výstavy: Crestyl – vaše denní dávka designu

Partneři 8. ročníku: | mmcité street furniture |, Lasvit, Baumit Česko, PREFA, Crestyl – vaše denní dávka designu, ArchiCAD CZ, Studio acht Praha, Wienerberger Czech