KINO HYB4: Promítání filmu Sicario s komentářem T. Kristlíka
05/11_18:45-21:30

KINO HYB4: Promítání filmu Sicario s komentářem T. Kristlíka

film
Velký přednáškový sál

Hybernské pondělní večery jsou ve znamení kina. Již 5.11. vám v rámci těchto promítání představíme film Sicario, který svým komentářem obohatí Tomáš Kristlík.

Tomáš Kristlík je doktorandem ve Středisku Iberoamerických Studií FF UK, ve své dizertační práci se věnuje strategické ekonomické kvalitativní analýze vývoje drogových kartelů v Kolumbii a v Mexiku. Dlouhodobě se věnuje bezpečnostním otázkám v Latinské Americe.

 

Program:

18:30-18:45 Úvodní slovo k filmu i tématu obchodu s drogami a drogové války obecně

 

18:45-20:45 Promítání filmu (121min)

Sicario – Nájemný vrah (2015)

Režie: Dennis Villeneuve

Obsah:

Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila.

20:45-21:30 Diskuse k filmu s Tomášem Kristlíkem

Tomáš Kristlík je doktorandem Centra Iberoamerických studií Univerzity Karlovy v Praze. Během studia na Georgetownské univerzitě se zaměřil na strategickou inteligenční analýzu, útočné kontrarozvědky a operace lidské inteligence. Získal rozsáhlé zkušenosti v oblasti kvalitativního výzkumu a strategické analýzy bezpečnostních, vojenských a zpravodajských záležitostí v Evropě, USA a Latinské Americe, se zvláštním důrazem na vývojové modely v rámci nedovoleného obchodování.

Vstup zdarma.