Základy duševní resuscitace
15/11_18:30-20:30

Základy duševní resuscitace

workshop
Studentský dům

Základy duševní resuscitace aneb možnosti pomoci sobě nebo blízkému s psychickými obtížemi

Každý čtvrtý člověk se během života setká s duševním onemocněním. Pokud máte to štěstí, a patříte mezi ty první tři, kterým se psychické potíže vyhnou, stále patříte k těm, kteří mohou některému z těch čtvrtých pomoci. Pojďte se s námi naučit základům duševní resuscitace!
Workshop se bude věnovat tématu pomoci při duševních obtížích. Společně se pokusíme pomoci kamarádovi s depresí – od základní komunikace přes krizové centrum, ambulantního psychiatra, léky, psychologa a psychoterapii až ke svépomocným skupinám. Podíváme se na to, jaké služby lze na poli psycho-pomoci využít a co od nich můžeme očekávat a podrobně si projdeme náš oblíbený Manuál pro blízké. Nezapomene ani na to, jak by se o sebe měl starat sám pomáhající.

Workshop není určen k řešení konkrétních potíží zúčastněných a jakékoli krizové intervenci. Pro ilustraci a společnou práci a debatu bude použit smyšlený ilustrační příběh mladého člověka, který se potýká s depresí.

Vstup zdarma, kapacita workshopu je omezena a registrace je nutná >> http://bit.ly/Registrace_15-11-18
—-

Nevypusť duši je neziskovka, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.