Mezinárodní den divadla v Kampusu Hybernská
26/03_18:00-23:00

Mezinárodní den divadla v Kampusu Hybernská

festival
Bar

Mezinárodní den divadla oslavíme v HYBu už podruhé – a tentokrát oslava připadne už na úterý 26. března. Studentky katedry Divadelní vědy daly dohromady svěží program plný talentovaných mladých lidí, ať už se zabývají závažnými tématy, nebo vás zabaví tóny skvělého electro chansonu!

 

18:450  ZAŠEK: V KLECI | scénické čtení [čítárna]

V domě rodiny Červenkových najdete následující: 4+1 sourozence, nepočitatelné množství klecí s červenkami, červotoči prolezlého otce a přízračný štěkot ozývající se chodbami. Stavíte se na návštěvu?

 

  • Čtou: Anna Poláková, Marie-Luisa Purkrábková, Jan Staněk, Tomáš Blatný, Zašek

 

Zašek vydal v roce 2016 knihu Rozhněvané malé děti, ve které můžeme najít inspiraci Borisem Vianem, ale i českou autorkou Jakubou Katalpou. Od té doby napsal volné pokračování, píše povídky i dramata, texty publikuje na svém blogu. Právě jedna z her –  V KLECI – se stala jedním z vítězných textů letošního Na skok do Prahy (francouzského kolegy festivalu Sněz tu žábu). Vy ho budete moci zažít na vlastní poslech v podání studentů herectví na DAMU, Divadelní vědy, ale i samotného autora.

 

19.30 DIVERZANTI: (NE)CHTĚNÁ ÚTĚCHA | divadelní představení [bar]

Inscenace (Ne)chtěná útěcha se věnuje dlouho zamlčované etapě čínských dějin, kdy byly ženy unášené a nucené stát se utěšitelkami čínských vojáků.

 

Scénář, režie, scéna: Kateřina Volánková, hudba, choreografie: Michaela Dovjaková, choreografie: Dušan Kraus, kostýmy: Olinka Psotová. 

 

Skupina Diverzanti vznikla ze studentů a absolventů brněnské divadelní vědy roku 2016. Se svou první inscenací (Ne)chtěná útěcha od té doby sbírá úspěchy po divadelních festivalech. Například z festivalu FEMAD si odvezla cenu tisku, cenu divadelních kritiků, cenu za nejlepší herecký výkon a cenu za nejlepší inscenaci festivalu. Hra také získala čestné uznání v soutěži o cenu Evalda Schorma za rok 2016.

 

21.00 KONCERT: VALORY DE ST.CLAIR [bar]

Na závěr vás zabaví electro chansonová pecka, kterou mohou znát návštěvníci festivalu Na skok do Prahy – francouzského kolegy Sněz tu žábu!

 

Vstup je zdarma.