Zahraa
26/06_20:00-23:00

Zahraa

hudba
Bar

Pražská kapela Zahraa, která je doma na menších pražských pódiích, ve své tvorbě kombinuje různé rockové žánry od punku a hard rocku až po prvky metalu. V současném složení (Kristína Chytrá – zpěv/flétna, Kateřina Vondráčková – zpěv, David Molinari – kytara, Viktor Bielický – kytara, Ondřej Šebesta – baskytara, Tomáš Soušek – bicí) kapela působí od roku 2015. V současnosti Zahraa připravuje své první studiové album.

„K Univerzitě Karlově váže většinu z nás opravdu mimořádný vztah – nejenže jsme hrdými absolventy hned několika jejích fakult (FF, PřF, PF, FHS), dva z nás navíc působí jako akademici na FF UK a PřF. Je tak pro nás velkou ctí a opravdovou radostí, že si můžeme zahrát v tak skvělém prostoru, jako je Kampus Hybernská.“

Bikini karneval (punk-crossover)
Tak trochu jinej punk. To je trio z Prahy Bikini karneval. Říkejme tomu třeba punk-rock-crossover ale škatule nejsou žádoucí. Kapela vznikla na podzim roku 2013 a od tý doby udělali mnoho kroků stranou i dopředu. Melodické, často melancholické linky a české texty o vnitřních pocitech, o společnosti i nadějích jsou poháněny našlapanými spodky. Nelze přesně definovat, čím vším je hudba bknkrnvl ovlivněna jelikož žánrový záběr je opravdu veliký. Na jaře 2017 Vydali Bikini své první EP s názvem I.

English
Zahraa is a crossover-rock band from Prague gigging mostly in smaller Prague’s music clubs. In its music Zahraa combines various rock genres from punk and hard rock to some elements of metal. In the current line-up (Kristína Chytrá – vocals/flute, Kateřina Vondráčková – vocals, David Molinari – guitar, Viktor Bielický – guitar, Ondřej Šebesta – bass, Tomáš Soušek – drums) the band has been playing since 2015. Zahraa is currently working on its first studio album.

„Most of us are really extraordinarily bonded with Charles University – not only did we graduate from its different faculties (Faculty of Arts, Faculty of Science, Faculty of Law, Faculty of Humanities), but two of us also work in the academic staff of the Faculties of Arts and Science. It’s an honour and real pleasure for us to play in such an amazing place like Kampus Hybernská.“