Psychoterapeutické ochutnávky: Druhý seminář o KBT
29/10_18:00-20:30

Psychoterapeutické ochutnávky: Druhý seminář o KBT

přednáška
Studentský dům

Druhé pozastavení s Kognitivně behaviorální terapií. Stejné téma, jiná dvojice, která je připravena diskutovat, sdílet a předvést techniky KBT. Tentokrát budou své zkušenosti předávat Katarína a Petr.

Katarína Adamcová vystudovala lékařskou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě, pracovala jako lékař v Psychiatrické nemocnici Bohnice a v Psychiatrickém centru Praha. Od roku 2015 dosud pracuje v denním stacionáři v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech a v psychiatrické ambulanci na poliklinice Prosek. Pracovně se věnuje zejména léčbě pacientů ze spektra úzkostných a úzkostně-depresivních poruch, farmakoterapii, skupinové a individuální psychoterapii.

Petr Štípek pracuje jako psycholog, lektor a supervizor v Psychologické poradně Praha a na ambulantním oddělení Střediska výchovné péče. Zabývá se individuální, párovou a rodinnou terapií, vedením výcviků pro budoucí psychoterapeuty, lektorováním, supervizí a přednášením.

Kapacita je 20 osob. Přihlašovací formulář bude zveřejněn týden před konáním akce. (https://www.facebook.com/Psychoterapeutickeochutnavky/)
Vstupné je pro studenty Katedry psychologie FF UK ZDARMA.

Projekt Psychoterapeutické ochutnávky vznikl s úmyslem vytvořit platformu, díky které by studenti psychologie měli možnost se setkat s psychoterapeuty, jež prošli rozličnými výcviky psychoterapeutických směrů. Setkání jsou koncipována jako seminární pásmo v zimním semestru 2019. Každý seminář budou mít v rukou dva zkušení terapeuté, kteří představí sebe a směr, jehož techniky při své práci používají. Projekt vznikl z nadšení studentů a spojením sil se spolkem sdružujícím terapeuty Meetina, z.s. a s Katedrou psychologie FF UK.