Jazykové hry

Jazyková hra: Hedvábná stezka

Studenti orientalistických filologií FF UK pro vás připravili lingvistickou hru, jejímž cílem bude rozluštit šifry sestavené z jazyků kolem Hedvábné stezky. Hra má více úrovní obtížnosti, proto je vhodná pro všechny zájemce se základní znalostí latinky. Úspěšní řešitelé získají odměnu v naší čajovně.

Připravily: Orientalistický expres, Madžlis, FFénix a SS ÚJCA

Čas: po celý den

Lingvistické úlohy pro olympioniky

Lingvistika je jednou ze 12 disciplín, v nichž se soutěží na mezinárodních olympiádách. Tato celosvětová soutěž se letos poprvé konala v Praze a český tým opět získal medaile! Přidejte se po bok lingvistických olympioniků a přijďte si vyluštit některé z jejich úloh.

Připravila: Česká lingvistická olympiáda

Jazyková hra: Poznej jazyky světa

Jazyky si mezi sebou půjčují slova více, než se nám zdá. Uhodnete, z jakých jazyků jsou které české přejímky? Budete překvapení, že čeština hraje všemi barvami.

Připravila: Česká lingvistická olympiáda

Workshop: Japonská kaligrafie

Tradiční způsob psaní štětcem a tuší je druhem výtvarného umění i duchovní  disciplínou napomáhající osobnímu rozvoji i meditaci. V Japonsku se dodnes těší velké oblibě a je i povinnou součástí školní docházky. Přijďte si ji vyzkoušet i vy!

Připravil: studentský spolek FF UK FFénix

Čas: 11.00-12.00 a 13.30-14.30

Jazykové hry s kartami IMAGLEE

Vzdělávací karty IMAGLEE [imaglí] jsou multifunkčním nástrojem, který můžete využít pro tisíc a jednu jazykovou hru. Nejkratší hry jsou na minutu, ty delší na 5 minut. Přijďte se nechat příjemně překvapit, kolik už toho umíte třeba z maďarštiny či jiného „těžkého“ jazyka.

Připravil: Petr Hedbávný (FSV UK)

Čas: 11.30-14.00