Studentská Hybernská

Hledáte prostor pro realizaci nebo prezentaci svého studentského projektu? Chcete pořádat akci pro studenty nebo širokou veřejnost? Potřebujete inspirující prostředí, kde se můžete jen tak sejít a probrat na čem zrovna pracujete nebo kde by se mohl usadit váš spolek? Studentská Hybernská je pro vás tím pravým!

Studentská Hybernská je platforma, která zajišťuje veškeré studentské aktivity v Kampusu Hybernská, mezi které patří akce pořádané ve Studentském domě, studentská rezidence a jiné projekty, debaty a přednášky. K dispozici je přednáškový sál, světnice, garáž předělaná na multifunkční prostor, sdílené pracovny a podkrovní rezidenční prostor. Můžete zde pořádat cokoliv od poklidné večeře s přáteli, přes promítání nově vydaného klipu až po hlasitý koncert vaší nebo kamarádovy kapely. Ceny za pronájem se liší podle typu akce. Třeba pokud máte zájem pořádat akci přístupnou pro veřejnost a jste studenti, nemusíte nám za pronájem dávat ani korunu a stačí, když zde veřejnosti představíte to, co vás jako studenty baví a na čem zrovna ted pracujete a to at ve svém volném čase nebo jako součást studia.

Kampus je také nakloněn realizaci různých studentských projektů. V takzvaných rezidencích můžete na svém projektu pracovat až tři měsíce a následně je prezentovat v prostorách Kampusu. Rezidence probíhají v termínech říjen-prosinec, leden-březen, duben-červen a červenec-září. Pokud máte nebo zakládáte spolek a hledáte místo kde pokračovat v rozvoji, tak napište, třeba máme pracovnu ve Studentském domě přímo pro vás.

Mimo všechny tyto možnosti si u nás můžete dát také něco dobrého v kavárně Hlína, půjčit cokoliv zrovna potřebujete v Knihovně věcí, využívat řemeslnou Cirkulární dílnu nebo ve spolupráci s hudebním studiem Wombat nahrát svůj debutový singl.

Momentálně můžete v Kampusu potkat například tyto spolky:

Výluka – Spolek Výluka poskytuje zájemcům o pedagogickou kariéru autentickou zkušenost se školou a buduje komunitu začínajících učitelů. Zájemci si mohou učitelství vyzkoušet na vlastní kůži, a když se rozhodnou na dráhu učitele nastoupit, pomáhá jim s výběrem pedagogické kvalifikace.

Studentský Majáles – Studentský Majáles vznikl z iniciativy studentů a studentek několika pražských vysokých škol, kteří chtěli prvomájové oslavy studentství přiblížit tradici z 60. let minulého století. Součástí je tradiční alegorický průvod, volba krále nebo královny Majálesu, prezentace spolku a mladé kultury prostřednictvím koncertů, divadelních vystoupení, promítání filmů a dalších aktivit.

ESN CU – Spolek ESN CU se stará o integraci zahraničních studentů na univerzitě a v Praze. Na začátku každého semestru organizují orientační týden a během celého roku nejrůznější společenské, dobročinné a zábavné akce určené mezinárodním i českým studentům.

AIESEC – AIESEC CUNI Praha je nová, dynamicky se rozvíjející pobočka stejnojmenné mezinárodní studentské organizace. Pořádají dobrovolnické a profesní stáže po celém světě a umožňují všem studentům Univerzity Karlovy objevovat své hranice, možnosti a poznávat svět.

IFMSA – Základním posláním IFMSA je prohloubit mezinárodní spolupráci mezi studenty medicíny s cílem zlepšit jejich schopnosti a dovednosti a přispět k povědomí o zásadních problémech zdraví celého světa podle hesla „Think globally Act locally.“

Miroslava – Spolek Miroslava již několik let utužuje přátelství mezi studenty sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studentům zprostředkovává nejen zábavu, sport a kulturní využití, ale i možnost prohlubovat znalosti sociologie či jiných vědních oborů.

Studentská Hybernská je v současné době v provozu vzhledem k laskavé podpoře Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Fotky

Minulé akce