galerie

Výstava Petr Arnet v galerii HYB4

01/03 17:00 - 16/03
Vstupné: Zdarma
Výstava Petr Arnet v galerii HYB4

Petr Arnet se narodil v Praze na Malé Straně. Během svého života hodně cestoval. Tyto cesty se pak staly inspirací pro jeho tvorbu. Mezi malířskými technikami u něj jednoznačně dominuje klasická olejomalba na plátně.
Obrazy chápe jako podnět k rozjímání nejen o ladnosti tvaru a barev, ale i jako prostředek k meditaci ve spirituální rovině o nekonečném prostoru a blíže neurčené hranici času.
Většina jeho děl vznikala jako reflexe na významné události v jeho životě. Obrazy jsou pro něj prostředkem k promítnutí životních postojů – konec nesvobody v Čechách, nové objevy ve vědě a později také změna zdravotního stavu, kdy prodělal mozkovou příhodu.
Malování se věnuje již od roku 1965. Základy malování se naučil u svého strýce, akademického malíře Josefa Arneta. Figurální kresbu si osvojil na Akademii výtvarných umění v Praze. Aktivně vystavoval v sedmdesátých letech. Po těžkém nemoci (2009), po které je upoután na lůžko se vrátil k malbě. Svou činnost obnovil v roce 2014 výstavou v Roztokách u Prahy. V roce 2015 se umístil na druhém místě v soutěži kulturního projektu E-moc-e a na základě toho vystavoval v umělecké kavárně Prostě kafe v Praze. V roce 2016 vystavoval v Ošetřovatelském domově Prahy 3.