studentské patro

Duševní zdravověda (Praha)

15/05 18:00-22:00
Vstupné: Zdarma
Duševní zdravověda (Praha)

V polovině května se v Kampus Hybernska zaměříme jak na každodenní péči o duševní zdraví, tak na duševní hygienu v zátěžových situacích, například při zkouškovém období.
Přijďte zjistit, proč je důležité se o svoji duši starat! Seznámíme vás s pár praktickými tipy, jak na to. Čeká vás úvod do sedmi zásad zdravé psychohygieny, pár slov o relaxačních technikách a něco málo o syndromu vyhoření – tedy spíše o tom, jak mu díky pracovní duševní hygieně předcházet. Řekneme si i něco o možnostech odborné pomoci v případě duševních obtíží. Dozvíte se, jak taková odborná pomoc může vypadat, a kdo ji v okolí nabízí.

Bude prostor pro otázky i diskusi a na památku si můžete odnést třeba 7 zásad zdravé psychohygieny nebo Manuál pro blízké, který radí, co můžete udělat pro blízkého, který se potýká s duševními obtížemi.

Vstup zdarma, registrujte se zde >> http://bit.ly/Registrace_15-05-18
Místo konání: Přednáškový sál studentského domu (po vstupu do dvora uvidíte šipky)
—————

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a informuje Česko o duševním zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.