křest knihy

Revoluce jednoho stébla slámy: křest knihy a projekce filmu

28/11 18:00-19:45
Čítárna
Vstupné: Zdarma
Revoluce jednoho stébla slámy: křest knihy a projekce filmu

Originální dílo japonského farmáře Masanobuy Fukuoky je manifestem nebojování proti přírodě. Ukazuje, jak tento způsob nahlížení na svět může být uplatněn v zemědělství a při pěstování potravin. Dostává se až nad rámec zemědělství a přináší vlastní pohled na celou lidskou společnost. A tak je tato kniha také originálním filosofickým dílem, v němž autor čtenáře seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou.

Jako kvalifikovaný vědec Fukuoka odmítl jak moderní agropodniky, tak staleté zemědělské tradice. V průběhu dalších desetiletí zdokonalil svou techniku „nicnedělání“: zdravý selský rozum, udržitelné praktiky, které de facto odstraňují využití pesticidů, hnojiv, orby a, což je možná nejdůležitější, zbytečné úsilí.

Ať jste partyzánský zahradník, vlastník užitkové zahrady, nebo jen chcete zdravěji žít, v knize najdete podnětnou inspiraci – možná vás to dokonce posune k tomu, abyste revoluci začali sami.

Program večera je bohatý, kromě knihy i krátký film o autorovi Masanobu Fukuokovi, Eva Hauserová z Permakultury CS promluví o filosofii permakultury a představí tyto aktivity v ČR a Gabriela Bártová z Kokozy představí praktický návod na výrobu semínkových bomb. Po oficiálním programu bude afterparty s muzikanty a zpěvem.

https://www.facebook.com/events/480785389313623/