film

HYB4 Film: Prožíváme změnu: inspirující příběhy pro udržitelnou budoucnost

01/06 20:00-21:30
Hlavní sál
Vstupné: Zdarma
HYB4 Film: Prožíváme změnu: inspirující příběhy pro udržitelnou budoucnost

Living the Change: Inspiring Stories for a Sustainable Future, 2018, 85 minut. Výroba: HappenFilms, režie: Jordan Osmond a Antoinette Wilson.  

Novozélandský dokument  Prožíváme změnu: inspirující příběhy pro udržitelnou budoucnost není typickým alarmistickým klimadokumentem, na které jsme během posledních deseti let už docela zvyklí, stejně jako na sliby politiků omezit emise nebo na greenwashing ze strany velkých firem. Je postaven spíše na příbězích a názorech lidí, kteří si klimatickou změnu vzali k srdci a uviděli v ní příležitost k pozitivní proměně svého života a okolí. Uvažovat nad zkažeností lidstva a promýšlet katastrofální scénáře jeho zániku umí kdekdo – ale dokáže správně vyrobit kompostér? Toť otázka… Zato když vám po dvoře pobíhají spokojené slepice, to se pak o klimatické změně filosofuje jedna báseň – a to nejen na Novém Zélandu! Přijďte se o tom přesvědčit a inspirovat se do budoucna: uvidíte, že změnit svůj život k lepšímu není nemožné, a může to být i legrace. Dokument obzvlášť doporučujeme všem, kdo trpí pocity klimatického žalu a nevěří, že cesta ven existuje.    

Film promítáme v originálním znění s českými titulky. 

Uvádí Kampus Hybernská ve spolupráci s Eco Film Club Praha https://www.facebook.com/Eco-Film-Club-Prague-100326691552169/  a Extinction Rebellion Česká republika –  International Community https://www.facebook.com/XRCZinternational/

Odkazy:

https://www.imdb.com/title/tt8115474/

https://www.extinctionrebellion.cz/