festival

Týden Afriky

12/09 12:00 - 18/09
Kampus Hybernská
Vstupné: Zdarma
Týden Afriky

Festival Týden Afriky v Kampus Hybernska navazuje na loňský Den Afriky. Z jednoho dne se letos program rozšířil na celý týden! Program budeme v následujících dnech upřesňovat.

Pořádá: Centrum afrických studií FF UK a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy ; vizuál – Mt. Juniper

SOBOTA (12.9.) – 2. ročník Dne Afriky
Akce začíná sobotním programem (12. září) v Kampus Hybernska, který je určený (nejen) pro veřejnost. Můžete se těšit na diskuzi o tropických nemocech, panelovou diskuzi o Přítomnosti Číny v Africe (s Olgou Lomovou, Vilémem Řehákem, Ivou Sojkovou a moderátorkou Fatimou Rahimi), dekolonizační okénko nebo blok ČZU. Součástí akce budou i další aktivity prezentující africkou kulturu nebo stánky s jídlem od neziskové organizace Humanitas Afrika, brzy se dozvíte víc!

V Kampusu se budete letos moct i nechat potetovat na tetovacím benefitu, z něhož peníze poputují na některý z eko projektů Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze

VŠEDNÍ DNY (14-18.9.)
Všední dny budou vyhrazeny programu pro studující a akademi(č)ky. Čekají na vás 2 překladatelské workshopy postkoloniálních teorií, bloková přednáška o africké historii, politice a kultuře. Na přednáškách participují Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Pedagogická fakulta UK, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, Masarykova univerzita a Filozofická fakulta, Univerzita Hradec Králové.

Dále se můžete těšit na divadelní seminář s africkými herci zprostředkovaný divadelním festivalem Tvůrčí Afrika.

Ve středu se uskuteční konference a panelová diskuse na téma Reprezentace Afriky v imaginaci v zemích bez kolonií (zaměřená především na ČR a Slovensko).