Přednáška / debata

Longevity: Začátek konce stárnutí?

17/06 17:00-19:00
Budova A
Vstupné: Zdarma
Longevity:            Začátek konce stárnutí?

Přednáška bude úvodním setkáním celého cyklu akcí, jejichž cílem je seznámit studenty, ale i širší publikum, se stále zásadnějším interdisciplinárním tématem longevity, vytvořit prostor pro diskusi a podnítit nové inovativní myšlenky a nápady.

O co vlastně jde?

Longevity = dlouhověkost je poměrně nové téma, které se ale dotýká celé společnosti a s ní i mnoha vědních oborů. Lidský život se prodlužuje. Co to ale pro společnost a budoucnost lidstva reálně znamená? Jak žít plný život i v pozdějším věku? Co pro to můžeme udělat už nyní? A především jaké jsou v tomto směru možnosti inovací? Na tyto otázky bude hledat odpovědi právě cyklus přednášek, diskusí a workshopů, které připravuje Inovační laboratoř UK .

Úvodní přednáškou Longevity: Začátek konce stárnutí? provede Petr Šrámek – český inovátor a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti.

Cílem přednášky je představit problematiku longevity, nastínit její vize a možnosti a představit, jaké jsou současné trendy a prostor pro inovace v této oblasti. Na konci bude prostor pro dotazy přítomných.