fbpx
festival

Zažít Kampus Hybernská Jinak 2021

18/09 09:00-22:00
Kampus Hybernská
Vstupné: Zdarma
Zažít Kampus Hybernská Jinak 2021
Zažít město jinak (ZMJ) jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

09:00–21:00 KAVÁRNA HLÍNA

Kavárna Hlína je meetpoint a zelené srdce Kampusu Hybernská, které bude bušit po celý den. Přijďte objevit tuhle zelení zarostlou pop-up kavárnu v centru Prahy, kterou díky její skvělé kávě, dortům a zmrzlině nebudete chtít opustit.


11:00–16:00 KNIHOVNA VĚCÍ: Workshop udržitelné self-care a “bazar”

Na našich dvou mini workshopech se s námi můžete naučit vyrábět pleťový body scrub z již použitého kávového lógru, který by jinak přišel nazmar. A aby byla péče o vlastní pleť ještě víc eco-friendly, budete mít možnost si vlastnoručně vyrobit i znovupoužitelné odličovací tamponky, které rovněž využijí látky z již nepoužívaného textilu. Kromě toho na vás bude čekat bazárek věcí z naší Knihovny, které již nebudou dále sloužit k půjčování. Jak na workshopy, tak i na náš bazar můžete přijít libovolně v průběhu konání našeho programu. Cena workshopů i prodávaných věcí je dobrovolná.


13:00–20:00 HYB4 DÍLNA: Workshop výroby drobných předmětů ze dřeva

V cirkulární dílně tě naučíme nejen sestavovat, ale také vyrábět a upcyklovat. Workshopem na výrobu drobných předmětů ze dřeva (např. malé krabičky, šperkovnice, ptačí budky…) vás provede náš Martin Gális.

Workshop je zdarma, nicméně uvítáme drobný příspěvek na materiál, který bude vypočítán dle vyráběného předmětu a vybírán v hotovosti přímo na místě


13:00–20:00 ARTIVIST LAB: Mozaika jako mapa (Performance a workshop)

Co by chtěli občané Prahy změnit na místě, kde žijí? Co jim na jejich čtvrti vadí a co je naopak těší? Všechna pozitiva, negativa, požadavky, sny i stížnosti budeme sbírat a vytvoříme z nich kolektivní mozaiku, která bude mapovat rozdílné životní styly i pražské části.

Skupina performerů bude na Andělu vyzývat místní obyvatele k diskuzi. Jednotlivými dílky mozaiky budou konkrétní sdělení, která budou mít lidé možnost zanechat na papír v symbolickém tvaru nástěnné kachličky. Ve sdílení a skládání bude poté pokračovat i sobotní workshop v Kampusu Hybernská na Praze 1, kde vznikne společná monumentální nástěnná mozaika, která bude reflektovat nejen odlišné osobní zkušenosti, ale také městské části.

Galerie Artivist Lab je galerií současného umění a laboratoří, která zkoumá aktuální společenské otázky a témata. Věnuje se politickému umění a artivismu. Podporuje a vystavuje mimo jiné umělce, kteří kvůli svým aktivitám mají ve svých domovských zemích problémy vystavovat (Artist in Need). Je místem výstav, setkávání, diskuzí, workshopů a přednášek. Usiluje o propojení lidí z různých sociálních a kulturních bublin.

13:00–18:00 PRO DĚTI: Město jinak s Young Caritas

Young Caritas zve na tvořivý workshop, při kterém si postavíme město prostě jinak!

Přijdeme na to, co je to udržitelnost a jak může vypadat město budoucnosti. Co by tam nemělo chybět? Na to už budeme hledat odpovědi společně. Město budeme stavět z již použitých materiálů, abychom jim mohli dát další šanci.

Workshop je pro děti a je zdarma.

Těšíme se na vás!


20:00–22:00 KONCERT: Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates

Dejte nám písničku a my ji zahrajeme… úplně jinak! Už jste
slyšeli Bena Cristovaa jako jazzík, nebo Fantoma opery jako swing? Dirty
Rudolph je osmičlenný band, který hraje vlastní originální úpravy známých věcí.

Jejich aranže se pohybují od rock’n’rollu až po disco funk, všechny zaujmou
hodně neotřelým pojetím, ale hlavně vás nenechají v klidu sedět. Taneční boty s sebou!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Web festivalu