fbpx
hudba

HYB4 HUDBA: E Converso

19/10 20:00-23:00
Hlavní sál
Vstupné: Zdarma
HYB4 HUDBA: E Converso

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující.

„Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény a volné improvizace.“

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.

Těleso prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní (Paris Jazz club, Brno Jazz Fest, Hevhetia Fest Košice, United Islands, Stimul Festival, Živá Ulice v Plzni, Žižkov Meets Jazz, Slánské Jazzové Dny, Jazz Goes to Town…). Na festival Stimul kapela hrála před Colinem Stetsonem, na Jazz Goes to Town před triem Brotzmann- Swell a Nilsen-Love.

V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem „Konspirační teorie“. V březnu 2018 vyšlo u stejného vydavatelství album druhé – Umělecká sebevražda/Radikální kreativita, které bylo nahráno živě na koncertech.

E Converso patří mezi nejprogresivnější jazzové projekty v Čechách, jejich vystoupení jsou vždy mimořádným zážitkem.

Michal Wróblewski – sax,
Vladimír Micenko – bass,
Jan Pisklák – guitar,
Jan Chalupa – drums

 CD – ukázky:

http://www.hevhetia.sk/Hevhetia/portal/ViewItem.xhtml?id=3595

http://www.hevhetia.sk/Hevhetia/portal/ViewItem.xhtml?id=3404

FB událost