fbpx
přednáška

Hyb4City | Temná strana vědy

24/01 18:00-19:30
Hyb4City 3.patro A
Vstupné: Zdarma
Hyb4City | Temná strana vědy

Věda naše životy většinou zachraňuje, ale je-li zneužita, může je i ničit. Které chemické zbraně jsou ty nejnebezpečnější? Je jejich hrozba stále relevantní? A je možné se proti nim bránit?

Věda nám dala penicilin, který zachránil stamiliony lidí po celém světě, a život bez něj bychom si jen těžko dokázali představit. Věda nám však dala i chemické zbraně hromadného ničení, mající na svědomí desítky milionů životů. Život bez nich bychom si naopak velmi přáli. Které chemické zbraně jsou ty nejnebezpečnější? Je jejich hrozba stále relevantní? A jak do toho spadají „novichoky“, co o nich doopravdy víme? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dozvíte v přednášce Lukáše Góreckého, zabývajícího se výzkumem a vývojem nových léčiv proti těmto chemickým zbraním. Chemikáliím tak toxickým, že i jediná kapka na kůži, jediný nádech může rozhodnout. „Spousta vědců si přeje, aby jejich objevy byly užívány na denní bázi, já však doufám, že můj výzkum nebude nikdy potřeba.“

Přednášející: PharmDr. Lukáš Górecki, Ph.D.
Centrum biomedicínského výzkumu , Fakultní nemocnice Hradec Králové

Všechny akce proběhnou v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními. Tzn. bez prokázáni očkování proti covid-19, nebo potvrzení o prodělání nemoci nebude návštěvník vpuštěn do prostorů Kampusu Hybernská.

Registrace