fbpx
křest knihy

PŘESUNUTO DO ON-LINU A NA JARO – HYB4 Čítárna: Advent s Helenou Kadečkovou a severskými příběhy

01/12 18:00-21:00
E.0 Sál
Vstupné: dobrovolné
PŘESUNUTO DO ON-LINU A NA JARO – HYB4 Čítárna: Advent s Helenou Kadečkovou a severskými příběhy
Večer severských příběhů v překladech Heleny Kadečkové, spojený se křtem komiksového zpracování novely Tarjei Vesaase Ledový zámek od Martiny Špinkové.

PŘESUNUTO DO ON-LINU A NA JARO.

Vzhledem ke zdravotním indispozicím účinkujících a s přihlédnutím k celkové covidové situaci jsme se rozhodli akci přesunout na jarní období. Nebude sice už adventní, zato zde uvedeme další knihu Heleny Kadečkové Život s Islandem. Program ale nerušíme úplně, zde https://us02web.zoom.us/j/89534261509?pwd=YTlCYVNseG5nQUoyYkttL3R0N0tiZz09  se můžete 1. 12. v 18 hod. připojit k on-line uvedení nového komiksu LEDOVÝ ZÁMEK, který vychází v Cestě domů. Knihu představí její autorka, malířka Martina Špinková, redaktorka Štěpánka Ryšavá a grafička Eliška Kudrnovská ze studia Designiq. Diskusi moderuje Daniel Kubec a Daniela Iwashita.

Těším se na vás!

Po tradičním čtení z novely Gunnara Gunnarssona Advent připomene komponovaný večer další překlady a knihy nordistky Heleny Kadečkové (1932–2018): její vyprávění Soumrak bohů, Severské mýty a báje, román Islanďana Jóna Kalmana Stefánssona Letní světlo, a pak přijde noc a novelu norského spisovatele Tarjei Vesaase Ledový zámek představí skandinavistky Helena Březinová, Marta Bartošková a překladatel ze staroseverštiny Jiří Starý. Za přítomnosti výtvarnice Martiny Špinkové pokřtíme její nový komiks Ledový zámek z nakladatelství Cesta domů. Večerem provází Daniel Kubec a Daniela Iwashita. Ochutnat můžete severské delikatesy, k zakoupení budou vybrané publikace z nakladatelství Cesta domů, dybbuk a Kalich. Akce je benefiční, dobrovolným příspěvkem podpoříte činnost organizace Cesta domů, která provozuje mobilní hospic a poskytuje paliativní péči umírajícím a jejich blízkým v domácím prostředí. Osvětou a vzděláváním se snaží přispět k lepší informovanosti o službách pro lidi na konci života.

Všechny akce proběhnou v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními. Tzn. bez prokázáni očkování proti covid-19, nebo potvrzení o prodělání nemoci nebude návštěvník vpuštěn do prostorů Kampusu Hybernská.

on-line uvedení nového komiksu LEDOVÝ ZÁMEK, 1. 12. v 18:00