fbpx
přednáška

HYB4 Film: Klima a videohry s Andreou Hubert / Undergroundový seminář 1#

13/12 20:00-21:30
Čítárna
Vstupné: Zdarma
HYB4 Film: Klima a videohry s Andreou Hubert / Undergroundový seminář 1#
Můžou videohry zachránit svět? Spotlight a kritické oko tento týden věnujeme hrám s tématikou ekologie a klimatických změn. První večer ze série Undergroundových seminářů představí nevšední akademická témata neakademickou formou!

Učíme se žít s klimatickou změnou, která nutně prosakuje do každodenního života i do našich kreativních činností. Jak klimatické téma vypadá v herním prostředí? Jaké klima hry existují a čemu tak vůbec můžeme říkat? Jak si obhájit tvorbu her v době, kdy musíme přemýšlet o přežití? Popovídáme si o Death Stranding, Final Fantasy VII, ale i menších hrách, které si dávají klimatické poselství jako primární cíl. Absolvent katedry Studia Nových médií, videoherní vývojář a Cloud Strife (ve večerních šatech) simp – Andrea Hubert vás provede prvním Undergroundovým seminářem filmového klubu Hybernská! Vstup je zdarma a bar otevřen!

Všechny akce proběhnou v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními. Tzn. bez prokázáni očkování proti covid-19, nebo potvrzení o prodělání nemoci nebude návštěvník vpuštěn do prostorů Kampusu Hybernská.