fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Hybrid Sessions #20

19/05 19:30-22:00
Hlavní sál
Vstupné: Zdarma
HYB4 Hudba: Hybrid Sessions #20

/english below/

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří – ideálně – přicházejí z různých hudebních scén. Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření. Chceme vytvořit prostředí pro kreativní tvorbu v přítomném okamžiku, nic není předem určené, jediným očekáváním je vysoká úroveň bytí v přítomnosti. Základní backline (bicí, kytarová komba, PA, klavír) je zajištěn.

Pavel Hrubý – basklarinet

Klára Pudláková – kontrabas

Klára Pudláková je jazzová kontrabasistka a skladatelka z Prahy. Působí v autorských kapelách různých žánrů. Experimentální jazz a volnou improvizaci praktikuje s kapelou Uthando, kterou založila v roce 2019. Vlastní folk-jazzový svět buduje v rámci celoživotní spolupráce se zpěvačkou Anežkou Matouškovou. Mainstreamový autorský jazz hraje s kapelou 2in2out. A kombinaci soudobé vážné hudby a tradičního jazzu objevuje se svým bratrem Jendou Pudlákem v kapele Pudlax. Můžete ji a její hudbu slyšet na deskách Za kousek něhy (Avokaduo, 2020), Enter the Avoid (Molotow Moloch, 2018), Uthando (Uthando, 2021). Momentálně studuje pražskou HAMU, má za sebou dva roky na VOŠ KJJ a rok Erasmu na pařížské konzervatoři (Conservatoir National de Paris). V soutěži Krokus Jazz Youth Competition 2021 byla oceněna speciální individuální cenou za výstup s kapely Trio Henya a Uthando.

Pavel Hrubý vystudoval konzervatoř v Plzni (1985 – 1991) – obor klarinet. Od roku 1988 až doposud je členem orchestru DJKT Plzeň. O roku 2009 je učitelem hudby na ZUŠ Václava Vačkáře Zbiroh. V letech 1998 až 2003 byl stálým členem Pražského Swingového Orchestru Jana Matouška, se kterým projel celou republiku a navštívil významné jazzové festivaly v Evropě. Během svého angažmá natočil s orchestrem 3 CD. Má za sebou též spolupráci s významným světovým hudebníkem Amitem Chatterjeem (známý především, jako spoluhráč Joe Zawinula). V big bandu www.bend.cz (umělecký šéf Kryštof Marek), natočil CD s evropskou saxofonovou hvězdou Tony Lakatosem. Vede svůj band Limbo, jehož hudba je na pomezí jazzu, freejazzu a worldmusic. Jejich druhé CD Kalimbo (Amplion Records 2007), bylo Akademií populární hudby nominované na cenu Anděl Allianz 2008 na desku roku v kategorii Jazz a Blues. Dále působí v kapelách Nuselský Umělecký Orchestr NUO, Tellemarkk, Between The Lines, Phoenix Quartet, Swingband Jana Matouška. V dubnu roku 2008 založil komorní těleso Pigeon Saxophone Quartet, které úspěšně spolupracovalo s argentinským hráčem na saxofony a skladatelem Javierem Girotto. Je stálým členem Willow Orchestra v projektu Paměti Vrby skladatele a aranžéra Dalibora Bárty. V roce 2018 započal spolupráci s evropsky uznáváným německým avantgardním perkusistou a bubeníkem Klausem Kugelem. V roce 2020 vydal album Between Us (Amplion Records) v duu s Emilem Viklickým. Byl nominován na ocenění Anděl 2015 v žánrové kategorii Jazz&Blues za své sólové album Between The Lines (Amplion Records 2014) a získal širší nominace na ocenění Anděl 2022 v žánrové kategorii Jazz&Blues za své sólové album Go Between (Amplion Records 2021).

Foto: Anna Baštýřová

Hybrid Sessions is a monthly series at Kampus Hybernská. We feature an opening improvised duo set with two musicians coming from different backgrounds to form a new constellation. Afterwards, we host a jam session open to all musicians, regardless of background. We want to create an open environment where musicians feel free to be creative in the moment, nothing is predetermined and the only expectation is a high level of presence. A basic backline will be provided. 

Hosting musicians:
Pavel Hrubý – bass clarinet
Klára Pudláková – double bass

Photo: Anna Baštýřová