fbpx
Diskuze

Dana Drábová | Energetická válka

23/05 18:00-20:00
Hyb4City 3.patro A
Vstupné: Zdarma
Dana Drábová | Energetická válka

Energie – alfa a omega našich životů a droga naší civilizace. Obejdeme se bez zdrojů z Ruska? Nakolik nebezpečnou kartou je v současné válce právě jaderná energie a energetika? Mohou ruští agresoři v ukrajinských jaderných elektrárnách způsobit katastrofu? Víme, co se odehrávalo během ruské invaze v Záporoží a případně i v dalších jaderných elektrárnách na území Ukrajiny? V jakém stavu je dnes elektrárna v Černobylu? Jaké jsou mezinárodní standardy ohledně jaderných zařízení při válečných konfliktech? Lze se spoléhat na to, že se jimi bude ruská armáda řídit? Pokud ne, co nám hrozí? A nakolik pravděpodobné je dnes použití jaderných zbraní, ať už kteroukoli stranou?

Ing. Dana DRÁBOVÁ, Ph.D., Dr. h. c. mult. je česká jaderná fyzička, lokální a regionální politička. Od roku 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Nositelka státního vyznamenání ČR medaile Za zásluhy I. stupně.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Registrace