fbpx
Diskuze

Sonda diplomatická | Petr Kolář

08/08 18:00-20:00
Hyb4City 3.patro A
Vstupné: Zdarma
Sonda diplomatická | Petr Kolář

Kdy se situace na Ukrajině vymkla politikům a diplomatům z rukou a nezadržitelně směřovala k otevřenému konfliktu? Bylo to v roce 2014, v roce 2022, anebo jde o dlouhodobý neřešený problém této části světa, který zdaleka nemusí zůstat omezen jen na území Ukrajiny? Jak vidí diplomat se zkušeností z Washingtonu i z Moskvy specifika ruské diplomacie? Je stejně atypická jako počínání Ruska v jiných oblastech? Jak je to s ukrajinskou diplomacií? Daří se jí efektivně fungovat na mezinárodní scéně a získávat spojence? Čím je agrese Ruské federace proti Ukrajině z globálního hlediska? Změní trvale poměr sil v evropském i celosvětovém měřítku? Kdy je naděje, že vojáky vystřídají diplomaté a konflikt se z bojišť vrátí k jednacímu stolu? Jaký bude svět po válce – unipolární, bipolární, multipolární?

PhDr. Petr KOLÁŘ, absolvent etnografie a folkloristiky na FF UK, manažer a bývalý diplomat, působil jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA a Ruské federaci. Pracoval i v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce pro evropskou integraci a Balkán. Spolupracuje s think tankem Evropské hodnoty.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Registrace