fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Hybrid Sessions #22

08/09 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: Zdarma
HYB4 Hudba: Hybrid Sessions #22

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří – ideálně – přicházejí z různých hudebních scén. Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření. Chceme vytvořit prostředí pro kreativní tvorbu v přítomném okamžiku, nic není předem určené, jediným očekáváním je vysoká úroveň bytí v přítomnosti. Základní backline (bicí, kytarová komba, PA, klavír) je zajištěn.

Hybrid Sessions is a monthly series at Kampus Hybernská. We feature an opening improvised duo set with two musicians coming from different backgrounds to form a new constellation. Afterwards, we host a jam session open to all musicians, regardless of background. We want to create an open environment where musicians feel free to be creative in the moment, nothing is predetermined and the only expectation is a high level of presence. A basic backline will be provided. 

Pavel Hrubý (basklarinet)

Vystudoval konzervatoř v Plzni (1985–1991), obor klarinet. Od r. 1988 až doposud je členem orchestru DJKT Plzeň, od roku 2009 až doposud učitel hudby na ZUŠ Václava Vačkáře Zbiroh. Mezi lety 1998–2003 byl stálým členem Pražského swingového orchestru Jana Matouška, se kterým projel celou republiku a navštívil významné jazz-festivaly v Evropě. Během svého angažmá natočil s orchestrem 3 CD. Má za sebou též spolupráci s významným světovým hudebníkem Amitem Chatterjeem (známý především, jako spoluhráč Joe Zawinula). V big bandu www.bend.cz (umělecký šéf Kryštof Marek) natočil CD s evropskou saxofonovou hvězdou Tonym Lakatosem. Vede svůj band Limbo, jehož hudba je na pomezí jazzu, freejazzu a worldmusic. Jejich v pořadí druhé CD s názvem Kalimbo (Amplion Records 2007) bylo Akademií populární hudby nominované na cenu Anděl Allianz 2008 za desku roku v kategorii Jazz a Blues. Dále působí v kapelách Nuselský Umělecký Orchestr NUO, Tellemarkk, Between The Lines, Phoenix Quartet, Swingband Jana Matouška. V dubnu roku 2008 založil komorní těleso Pigeon Saxophone Quartet které úspěšně spolupracovalo s argentinským hráčem na saxofony a skladatelem Javierem Girotto. Je stálým členem Willow Orchestra v projektu Paměti Vrby skladatele a aranžéra Dalibora Bárty. V roce 2018 započal spolupráci s evropsky uznávaným německým avantgardním perkusistou a bubeníkem Klausem Kugelem. V roce 2020 vydal album Between Us (Amplion Records) v duu s Emilem Viklickým. Byl nominován na ocenění Anděl 2015 v žánrové kategorii Jazz&Blues za své sólové album Between The Lines (Amplion Records 2014) + širší nominace na ocenění Anděl 2022 v žánrové kategorii Jazz&Blues za své sólové album Go Between (Amplion Records 2021).

Daniel Meier (housle)

Klasicky vzdělaný houslista Daniel Meier se pohybuje na hranicích improvizace, experimentu a současné kompozice. Jednou stránkou jeho tvorby je čistě akustická, zpravidla přemýšlivá a ukázněná volná hra, v současnosti ovšem tíhne k důslednému ohledávání psychoakustických fenoménů. Aktuální tvorba je, co se lineárně chápané kompozice týče, až průzračná, klíčové jsou ale interakce mezi jednotlivými vrstvami zvuku. Dronové smyčky nebo hra na dvě struny vytvářejí kombinační a diferenční tóny, které Meier „ve skutečnosti“ nehraje a které se někdy dostávají zcela mimo rozsah nástroje. Výsledkem přitom není akademická exhibice, ale hudba, která je zemitá i uhrančivá, odvážná i lidově taneční. Díky četným efektům i smyčcové technice vyniká fyzičnost hry: jakoby roztřepené zvuky houslí jsou nesmírně plastické. Promyšlené experimentální techniky přitom kontrastují s inspirací středovýchodní hudbou nebo až liturgickým zvukem. Do rozpoznatelných melodií se tak vkrádají nepovědomé témbry – a výsledný dojem je pozoruhodně bezčasý https://www.meier.cz/

Foto: Anna Baštýřová