fbpx
Diskuze

TUR: O tvorbě časopisu a humanitární pomoci

21/09 16:00-19:30
B.1 Sál
Vstupné: Zdarma
TUR: O tvorbě časopisu a humanitární pomoci

Začít vlastní časopis se v dnešní době může zdát jako poměrně náročná věc. Jaké strasti vás na této cestě potkají? Co dělá článek dobrý? Proč je grafika a úprava textu alfou a omegou každého média? V našem workshopu vám povíme, co vás na této cestě za tvorbou časopisu bude čekat. Své tipy a triky vám prozradí lidé z praxe, studenti žurnalistiky i pouzí milovníci psaní. Dozvíte se ale i o provozu podcastu, blogu a dalších mediálních platforem. Ve čtyři začínáme!

Svět je jeden velký chaos. Den ode dne a hodinu od hodiny můžeme pozorovat katastrofu za katastrofou a krizi za krizí. Jak ale vypadá práce lidí, kteří se to snaží dát dokupy? Co znamená dělat humanitární pomoc v zemích třetího světa? Kde všude Češi pomáhají? Od půl šesté se zastavte si poslechnout živý rozhovor se dvěma organizacemi, jejichž cílem je podpora lidí, kteří byli krizemi zastiženi.

Akci pořádá studentský časopis Gymnazijně Virtuální Periodikum pod záštitou Studentské Hybernské v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.