fbpx
čítárna

HYB4 Čítárna: Debata o knize Nad propastí

26/10 19:00-21:00
C.0 Čítárna
Vstupné: Zdarma
HYB4 Čítárna: Debata o knize Nad propastí

Přijďte se seznámit s knihou Nad propastí, nejnovějším přírůstkem do edice Crossover, která vychází v nakladatelství Argo. Oxfordský výzkumník Toby Ord v ní vysvětluje, jakým existenčním rizikům lidstvo čelí a proč je jejich zmírnění jednou z nejdůležitějších morálních otázek naší doby. Jedná se o vědecké pojednání, v němž se empatie snoubí s racionalitou.

V Čítárně Kampusu Hybernská proběhne debata o knize s českými odborníky, kteří se existenčními riziky zabývají, pracují v oblasti jejich mitigace nebo o nich zvyšují povědomí.

Diskutovat budou:

  • Tomáš Gavenčiak, výzkumník v Centru pro teoretická studia UK a AV ČR, odborník na strojové učení a bezpečnost umělé inteligence,
  • Jan Kulveit, výzkumník na oxfordském Future of Humanity Institute a v Centru pro teoretická studia UK a AV ČR, odborník na komplexní rizika a umělou inteligenci,
  • Jan Romportl, výzkumník v oblasti umělé inteligence, člen Katedry filozofie Západočeské univerzity, organizátor Prague AI Safety Meetups.

 Diskuzi bude moderovat Oldřich Vágner, redaktor edice Crossover.

Budeme se na vás těšit!

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.