fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Kolektivní Halucinace + Jan Váňa

16/02 19:30-22:00
Hlavní sál
Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě
HYB4 Hudba: Kolektivní Halucinace + Jan Váňa
Únorový večer, poetické texty snoubící se s jemnou kytarovou hudbou a náznaky elektroniky, které vám vyrvou pevnou půdu z pod nohou.

Jan Váňa

Písničkář a textař původem z jihočeského Tábora, vypravěč příběhů a pocitů za doprovodu kytarových smyček. Obvykle vystupuje s elektrickou kytarou a baskytarou, přičemž oba nástroje loopoje přes počítač, v poslední době ale občas dává přednost samotné akustické kytaře. Vydal dvě doma nahraná EP, několik singlů, v roce 2021 vystupoval v rámci série Wombat Sessions a v květnu vydal první studiový dvojsingl jménem tajem, napsaný ve spolupráci s Prokopem Korbem (aka badfocusem). V současné době žije v Praze, kde studuje Tvorbu textu a scénáře na Konzervatoři Jaroslava Ježka. To se odráží i na jeho hudbě, kde texty hrají velmi důležitou roli.

Kolektivní Halucinace

Kolektivní Halucinace, tři duše, jedno tělo, tři přátelé, hudebníci, zpěváci. Kytaristé Jakub Mühlfeit a Jaroslav Habrda se na Kladně koncem nultých let potkávali a posléze založili kapelu pojmenovanou po křehkých iluzích, které sdílíme při hledání smyslu života. Pro ideu kapely se jim podařilo nadchnout bubeníka Tomáše Příkaského. V roce 2012 přichází baskytarista Robin Tichopád. O rok později vychází album Bůh z umakartu. Za píseň ‚Jsem, jaká jsem‘ z tohoto alba získala kapela na festivalu Porta v roce 2019 zvláštní cenu poroty. V tom samém roce kapela zvítězila v konkurzu na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat. Singl Jan 69 z druhého alba Kosti z roku 2017 skončil na druhém místě v celoroční Velké sedmě Radia 1. Po odchodu baskytaristy Robina Tichopáda v roce 2018 působí kapela jako trio. 

Vstupenky ZDE