fbpx
festival

HYB4 Hudba: MUSIEFEST v Kampusu Hybernská | Jeanne Susin & LLDD + open mic poetry

18/09 20:00-23:00
E.0 Sál
Vstupné: 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě
HYB4 Hudba: MUSIEFEST v Kampusu Hybernská | Jeanne Susin & LLDD + open mic poetry

MUSIEFEST (17. 9.-22. 9.)
Fusion hudby a poezie 
::: 6 pražských klubů, 14 básníků*řek a hudební trio Jeanne Susin & LLDD (FRA) :::

Program je sestaven se záměrem vytvořit prostor pro sdílení, improvizaci a možnosti vzniku něčeho nového a nečekaného. MUSIEFEST vznikl spontánně z potřeby znovu objevovat vztah hudby a poezie, který je odvěký, přitom nevyčerpaný, a pořadatelky věří, že i nevyčerpatelný. 

Nultý ročník festivalu MUSIEFEST, fusion hudby a poezie, se odehraje od 17. 9. do 22. 9. v 6 pražských klubech. Každý večer vystoupí pařížské trio Jeanne Susin & LLDD v jiném kontextu současné poezie. 

17. 9. 19:00 v Potrvá ::: Jeanne Susin & LLDD
18. 9. 20:00 v Kampusu Hybernská ::: Jeanne Susin & LLDD + Poetry by All and for All
19. 9. 19:30 v Kafe nůžky papír ::: Jeanne Susin & LLDD  + Nathan Saudek aka Deksonato
20. 9. 20:00 v Papas bar ::: Jeanne Susin & LLDD 
21. 9. 20:00 v Dejvické Klubovně ::: koncert + básnické čtení:
Rosálie Wernischová, Ewald Murrer, Milan Ohnisko, Eva Mišíková, Vojta Vacek, Klára Krásenská, Robert Wudy, Dominik Bárt, Daniela Vodáčková, Vladislav Reisinger, Roman Krištof, Phila Primus
22. 9. Husova 9 ::: Jeanne Susin & LLDD

Jeanne Susin & LLDD na MUSIEFESTu představí svoje první album Le baiser de la fée (The Fairy’s Kiss) vycházející z trip hopu, jazzu a současné alternativní hudby. Živý hybridní formát mísí prvky performance, tance a poezie. Jeanne Susin vystudovala konzervatoř v Montreuil se zaměřením na zpěv a piano a vystupovala v Amsterdamu, Londýně nebo Bruselu. V rámci evropského dua Joe Quartz zahrála jako předkapela Glenu Hansardovi. Se spoluhráčem Olegem Ossinou, pianistou a tanečníkem, se seznámila během práce na nezávislé opeře Chute Libre v Paříži. Oleg v triu hraje na klávesy a podílí se na komponování hudby. Poslední z členů kapely – Etienne D’Angelo, performer, klaun a zkušený bubeník s freejazzovým backgroundem, spolupracoval na řadě sólových projektů s hudebníky Philippem Milantem, Stéphanem Payenem, Olivierem Lété, Nicolasem Dary, Philippem Badenem Powellem a dalšími. 

Kosmopolitní pozadí kapely a jejich umělecké přesahy otevírají možnosti dalších propojení přirozeně navazujících na hlubokou tradici francouzských vlivů a inspirace v české poezii.

V Kampusu Hybernská 18. 9. se po koncertu tria otevře prostor pro zkoumání hranic mezi poezií a hudbou, volně improvizovat budou pozvaní básníci*řky, hudebníci*e, ale také kdokoli z publika. Den poté, 19. 9. v Kafé Nůžky Papír, bude koncertu tria předcházet videoprojekce digitální poezie Nathana Saudka aka Deksonato. Vrcholem MUSIEFESTU bude večer 21. 9. v Dejvické Klubovně, kde koncert naváže na čtení 13 básníků a básnířek různých generací.

Vstupenky ZDE