fbpx
literatura

BOOKFEST 2023

23/09 10:00-20:00
A.0 Cirkulární Hub
Vstupné: Zdarma
BOOKFEST 2023
BOOKFEST je putovní festival nakladatelů krásných a kvalitních knih a jejich autorů. Je to však především festival čtenářů milujících vůni tiskařské černě a vášeň z četby.

Festival malých nakladatelů BOOKFEST je akcí, kde se čtenáři mohou setkat s malými knižními vydavatelstvími a jejich autory; seznámit se s tituly, které by stěží objevili ve velkých knihkupectvích; vyslechnout si mnohá autorská čtení. V programu si přijdou na své také děti, pro něž budou připraveny výtvarné dílničky a spousta pohádkové literatury.

Místo konání v Kampusu Hybernská: Cirkulární hub

Program

13:00 Nakladateství A2larm: Saša Uhlová představí svou novou knihu Hrdinové kapitalistické práce v Evropě

14:00 NOVÁ JMÉNA ADOLESCENTU. Crew okolo nakladatelství Adolescent na pražském Bookfestu představí autorstvo, jež u nich právě vydává či v brzké době vydá knihu. Dojde i ke krátkému představení hudebního labelu a-scent. Své texty přečtou a budou performovat: Jan Horský, Mery Je Iluze, Elena Pecenová

15:00 Nakladatelství Pavel Mervart: Překladatel a básník Max Ščur představí překlad knihy Eva Vežnavec, Pro co si jdeš, vlku?

16:00 Nakladatelství Nautilus: Představení nové knížky Tanečník na úsvitu: hledání básníka Bárty.

17:00 Nakladatelství Dauphin: Představní nové knihy básníka a prozaika Jana Vozky: Tygře, tygře

18:00 Nakladatelství Akropolis: Představí nové vydání knih Invalidní sourozenci E. Bondyho a Ježíš pro moderního člověka Milana Machovce.

19:00 Nakladatelství Aula: Představení nové knihy básníka Ewalda Murrera Do domu vešel stín

Vystavovaltelé:

Akropolis – Paper Jam – Volvox Globator – Pink Box – Neklid – Aula – Herrmann a synové – Malvern – Dauphin – Cherm – Novela bohemica – Nová beseda – –Pavel Mervart – Trigon –DharmaGaia – Milan Šedivý – Nautilus – FFUK – Hnutí Duha – Lukáš a syn –Pravěk – Rubato – Utopia Libri – Herrmann & synové – revue Prostor – Adolescent – Alarm – Karolinum – Broken Books – Maťa – Maraton – Radek Gális a další …