fbpx
hudba

ZRUŠENO: HYB4 Hudba: Tomáš Palucha + Black Tar Jesus

29/02 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě
ZRUŠENO: HYB4 Hudba: Tomáš Palucha + Black Tar Jesus

Omlouváme se, ale z technických důvodů byl koncert zrušen. Pokud jste si koupili lístky přes GoOut, budou vám automaticky vráceny.

Krásné spojení meditativní kapely Tomáš Palucha a introspektivního čaroděje Tomáše Kopáčka aka Black Tar Jesus se nevydaří každý den. Loňská strakatá deska RAUŠ od Paluchy je dalším svědectvím neotřelé čarohry této dnes již kultovní kapely. Black Tar Jesus se zase ozval s dvojsinglem once again/some other way a do nadýchaných linek schoval chorus, něhu a naléhavý hlas. 29. února se představí v pražském klubu Kampusu Hybernská. Buďte u toho!

Tomáš Palucha

bandcamp – Rauš

Dvojspřežení Tomáš Palucha sedlá kytary už více než 10 let, v současné čtyřčlenné sestavě vydali na podzim nové album RAUŠ u proslulých Day After Records. Je v mnohých ohledech dravější než jeho předchůdci. Starší desky jako Kámen mudrců nebo Špinavá hra byly kradmou předtuchou, pohlcujícím aperitivem ambientního dobra. Bombastické hudební přátelství kytaristů Jana Tomáše a Libora Paluchy vedlo k dalším dobrodružstvím, namátkou úchvatná alba Čaro a Guru, i právě poslední Rauš, kde se jejich cesty setkávají se znamenitou basou a salvami saxofonu Tomáše Vondry (Orient, Ginger Wizard & Peter Jacksons) a zběsilými bubny Vítka Chaloupeckého (Rutka Laskier, Ginger Wizard & Peter Jacksons).

Z řady hostů, kteří propůjčili hlas nahrávkám Paluchy, jmenujeme třeba Joe Schmersala z psychopunk legend Brainiac nebo Tima Remise z neurvalých Auxes. Do Rauše se zase dostalx patron hudebního podsvětí Dominik Pilňáček (Parasite Dreams, Autor, Medard Zmil) a éterická Soňa Amran (whyohwhy).

Tento divoký čtyřhlavý spolek zahraje v Praze po delší době a je nám ctí, že právě v Kampusu.

Black Tar Jesus

bandcamp – year insane

bandcamp – once again/some other way

Tajemná a nekonečně smutná flow projektu Black Tar Jesus zavede posluchače až na okraj zoufalé bezvýchodnosti, kde je obejme kytarou něhy. Zvukové výlety s producentem Oliverem Torrem zachytil jeho protagonista Tomáš Kopáček na výtečném singlu once again, který v relativní tichosti vyšel minulý rok. Před tím vydal desku year insane (2020), ze které čiší empatie, pochopení pro spletitost citů ostatních i svých, těch, které proudí desítkou konejšivě syrových a upřímných skladeb.