fbpx
Workshop

Nepozorný pátek

23/02 16:00-19:00
B.1 Sál
Vstupné: zdarma
Nepozorný pátek

„ADHD je ve společnosti velmi rozšířená a zároveň málo pochopená porucha. Lidé, kteří s ní žijí, čelí skutečným překážkám, které jsou ale pro mnohé neviditelné. Pojďme se společně o ADHD a roli, kterou lidé s touto poruchou mají ve společnosti, dozvědět trochu víc.
Pokusíme se ADHD zasadit do širšího kontextu neurodiverzity a vzájemně si nasdílíme, jak tato odlišnost ovlivňuje naše životy.

Mgr. Alexandra Snohová promluví o tom, jak ADHD (ne)utváří naši identitu. Bc. et Bc. Alena Spálenská se zaměří na to, proč ADHD v dětství často vede k poruchám osobnosti v dospělosti. Bc. Mojmír Mykiska a Bc. Adéla Sodomová nám následně objasní rozdíly a podobnosti mezi ADHD, autismem a nadáním. A s Bc. Karolínou Wogurkovou se zaměříme na časté oblasti, které lidem s ADHD dělají v životě problémy a vzájemně si nasdílíme strategie, které nám s nimi pomáhají. Den zakončíme vystoupením slamera Matěje Plachty a stand-up komika Martina Valka.

Těšit se můžete na stručné přednášky s častými přestávkami a na mnoho prostoru k diskuzi, a to v rámci programu i na afterparty. Akci organizují
absolventi a studenti oborů psychologie a sociologie, kteří mají vlastní zkušenosti s určitou formou neurodiverzity.

Chceme pro lidi s ADHD zorganizovat odpoledne, kdy nebudou muset před ostatními svou jinakost obhajovat. Připravili jsme přednášky a workshopy zaměřené na dovednosti související s ADHD, diskuze, sdílení zážitků, a také prostor k seznámení se s podobně naladěnými lidmi z komunity nepozorných.

Více informací – https://fb.me/e/79ReKCO5S