fbpx

Pomáháme Ukrajině

V reakci na aktuální dění na Ukrajině jsme se i my v Kampusu Hybernská rozhodli část svých sil věnovat pomoci lidem, do jejichž života zasáhl ozbrojený konflikt. Pokud stále váháte, jak se můžete zapojit i vy, máme pro vás hned několik možností. Budeme rádi, když budete pomáhat s námi.


Transparentní účet

Kampus Hybernská se v minulosti již několikrát zapojil do humanitárních sbírek, a proto jsme se rozhodli své zkušenosti využít i nyní v nelehké situaci, kterou sledujeme na Ukrajině. Na pomoc lidem utíkajícím z napadené země i těm, kteří tam zůstavují, jsme se založili transparentní účet, kam může přispět každý podle svých možností. My přidáváme část ze vstupného na některé z našich akcí nebo z prodeje merchendise v infocentru a také dary našeho týmu.

Přispět můžete na transparentním účtu 9508142/0800

Finanční podpora poputuje na nákup a dopravu potřebných věcí (hygienické potřeby pro děti i dospělé, spacáky, termosky apod.), které poputují na ukrajinské hranice. V případě vybrání větší částky také z vybraných peněz poskytneme finanční příspěvek humanitárním organizacím podle aktuálních potřeb. 

Transakce na účtu je možné sledovat pod tímto odkazem. O konkrétním využití získaných prostředků vás budeme také průběžně informovat na našich sociálních sítích.

Za všechny příspěvky srdečně děkujeme.

Výstavy v Kampusu Hybernská pro Ukrajince zdarma

Zdarma zpřístupňujeme výstavu Ostrov Knížák všem Ukrajincům, kteří do ČR přišli hledat bezpečí před válečným konfliktem. V infocentru Kampusu Hybernská stačí předložit vaše víza za účelem strpění pobytu, nebo dočasné ochrany –⁠ na základě nich vám bude vydána volná vstupenka. Těšíme se na vaši návštěvu. Zároveň 20 % ze vstupenek, které se prodají, poputuje na pomoc Ukrajině.

Výstava představuje práce českého umělce Milana Knížáka, který vybudoval nevšední a komplexní dílo oslovující vše, co je pro kulturu a etiku člověka důležité. Najdete zde díla zabývající se architekturou, designem, módou či životním stylem. Součástí koncepce je prezentace moderního a nadčasového interiéru vycházejícího z tematických motivů umělce. Instalace vytváří snové obydlí na magickém místě, na ostrově Knížák. Výstava se koná v Galerii A Kampusu Hybernská od 1. dubna do 29. května. Otevřena je od pondělí do soboty od 13 do 20 hodin.

Jste srdečně zváni do Kampusu Hybernská i na další akce, velká část z nich je přístupná všem zdarma. Z výstav to je například také Zeitlupe, která se bude konat v Galerii D od 8. do 28. dubna a otevřena bude od pondělí do soboty od 10 do 18 hodin. 

Ми робимо виставку Острів Кніжак безкоштовною для всіх українців, які приїхали до Чеської Республіки в пошуках безпеки від війни з Росією. Все, що вам потрібно зробити —  це пред’явити свій дозвіл на проживання в Чехії — тимчасовий захист або візу толерантності — в інформаційному центрі Kampus Hybernská. На цій підставі вам видадуть безкоштовний квиток. Ми з нетерпінням чекаємо на ваш візит. Також зазначимо, що 20% прибутку від проданих квитків підуть на допомогу Україні.

На виставці представлені роботи чеського художника Мілана Кніжака, який створив незвичний і комплексний витвір, присвячений всьому важливому для людської культури та етики. Тут ви знайдете роботи, які стосуються архітектури, дизайну, моди та стилю життя. Частиною концепції є презентація сучасного та позачасового інтер’єру за тематичними мотивами митця. Інсталяція презентує омріяний дім у чарівному місці, на острові Кніжак. Виставка проходить в Галереї A Kampus Hybernská з 1 квітня по 29 травня. Галерея чекатиме гостей з понеділка по суботу з 13:00 до 20:00.

Запрошуємо Вас до Kampus Hybernská і на інші заходи, значна частина яких доступна для всіх безкоштовно. Це, наприклад, виставка Zeitlupe, яка проходитиме в Галереї D з 8 по 28 квітня з понеділка по суботу з 10:00 до 18:00.