fbpx
výstava

HYB4 GALERIE: Ondřej Fábry / Cesta jako cíl

08/10 18:00 - 31/10
Sklep E
Vstupné: Zdarma
HYB4 GALERIE: Ondřej Fábry / Cesta jako cíl

CESTA JAKO CÍL, tak se jmenovala kniha, kterou jsem dostal v roce 2016 a změnila můj dosavadní život. Najednou jsem objevil školu, kde je všechno jinak! Kam jsem chtěl patřit. Dnes, po pěti letech, jsem toho všeho součástí. A prostřednictvím mé první sólové výstavy zvu i Vás na cestu. Na cestu, kterou si prostřednictvím každoročních školních výjezdů opakujeme stejně spolehlivě, jako se mění roční období.

“Úvoďák, zdravoťák, umělecký výjezd, lyžák, expedice.” – pět výjezdů Přírodní školy.

Na cestu, kde není nejdůležitější něčeho za každou cenu dosáhnout, nýbrž záměr, úsilí a nadšení pro věc může být samotným cílem. 

Cesta k této výstavě trvala přes rok. Většina obrazů vznikla na cestě (v Německu, kde jsem loňský rok studoval). Jsem na začátku, jsem na cestě, poznávám nové a učím se. 

Výstava měla být cíl, ale není – je to jen jedno krátké zastavení,..protože cíl je konec, a cesta pokračuje pořád dál…

Ondřej Fábry, student Gymnázia Přírodní školy, se v rámci své profilové práce věnoval tématu graffiti. V rámci této práce napsal text „Z ulice do galerie“, která pojednává o tom, jak se z pouličních vandalů stali etablovaní umělci (Michal Škapa, Jan Kaláb, EPOS257). Vytvořil i soubor děl, které teď představuje na své první sólové výstavě.

FB událost