fbpx
výstava

StartPoint 2021 – Cena pro diplomanty evropských uměleckých škol

03/12 18:00 - 22/12
Galerie HYB4
Vstupné: zdarma
StartPoint 2021 – Cena pro diplomanty evropských uměleckých škol

Během devatenácti let existence se z původně národní přehlídky diplomových prací stal z ceny StartPoint rozsáhlý evropský projekt sledující nastupující umělecké talenty. Členové mezinárodního kurátorského týmu spolu s dalšími spolupracovníky každý rok zmapují kolem 20 uměleckých škol z mnoha evropských zemí, na nichž vyberou ty nejzajímavější diplomové práce. Ty pak procházejí dalším kurátorským výběrem až k finální výstavě nejvýraznějších nastupujících evropských umělců. Jednotliví reprezentanti všech jednotlivých škol jsou prezentováni na webových stránkách projektu www.startpointprize.eu.

Kromě výstavy doprovázené katalogem a webovými stránkami jde především o setkávání nadějných umělců a odborníků napříč zeměmi, tradicemi a žánry, které mohou jim i divákům přinést nové možnosti srovnání. Toto sbližování se snaží dále rozvíjet i residenční program STARTED pro celkového vítěze a oceněné finalisty, který letos kulminuje dne 1. 12 výstavou v galerii Berlínskej model.

V den vernisáže hlavní výstavy vybere mezinárodní jury držitele hlavní ceny a také několika čestných uznání. Odměnou pro všechny oceněné je měsíční rezidence v Praze následujícího roku spojená s výstavou. Držitel hlavní ceny má navíc možnost realizovat vydání autorského katalogu.