fbpx
výstava

HEROIAM SLAVA! / SLÁVA HRDINŮM!

16/08 19:00 - 20/10
Artivist Lab
Vstupné: Zdarma
HEROIAM SLAVA! / SLÁVA HRDINŮM!

Umělci: Kateryna Mamchur, Yulya Kisil, Svitlana Reinish, Antik Danov

Vernisáž: 16. 08. 2022 v 19:00

Otevřeno v pondělí středu a čtvrtek od 15:00 do 18:00

Rezidence „Artist in need“ vznikla v rámci platformy Akademie výtvarných umění pro Ukrajinu ve spolupráci s Institutem umění – Divadelní ústav, Artivist Labem a MeetFactory.

Naší společnou snahou je pomoci profesionálním umělcům a umělkyním, kteří ze své rodné země prchají před válkou. Chceme jim poskytnout pracovní místo, ateliér a ubytování po dobu nejméně tří měsíců a zajistit jim tak minimální životní jistotu.

Antik Danov

Narodil se v roce 1992 na Ukrajině a zabývá se vícero tvůrčími disciplínami. Vzdělání získal v oboru Design a architektura. V rámci vlastní umělecké praxe se zaměřuje především na motivy a procesy modernity. V letech 2014 až 2019 působil pod pseudonymem tet9l (teta). Od té doby vystupuje pod jménem Antik Danov.

Kateryna Mamchur

Kateryna Mamchur se narodila v roce 1990 v ukrajinském městě Melitopol. Vysokoškolský titul obdržela na Fakultě ukrajinské a cizí filologie, výtvarných umění a designu Dniperské národní univerzity Olese Hončara. Jistou dobu také studovala obor Ilustrace na Uměleckoprůmyslové škole Projector v Kyjevě. Momentálně se zaměřuje na performance a ilustraci. Performativní umění studuje od roku 2017.

Yulya Kisil

Studovala na Škole současného umění v Kyjevě na Ukrajině. Yulya Kisil je multimediální umělkyně, která se zabývá sociálními tématy, ve svých dílech poukazuje na ty, na které společnost už dávno zapomněla. V projektu „Duch bez domova“ z roku 2018 povýšila do hodnosti božstva nejzranitelnější lidi s nedostatkem osudu, jako jsou sirotci, lidé s postižením, alkoholici, narkomani atd…

Svitlana Reinish

Svitlana Reinish je absolventka Kyjevské umělecké akademie, (2009) je digitální umělkyně, která se zaměřuje na vztah mezi technologií a estetikou ve výtvarném umění. Akademie jí poskytla základy klasického umění, které uplatňuje ve své práci pomocí programování a videomapingu. Reinish se účastní světelných a hudebních festivalů po celém světě a spolupracuje s divadly velkého formátu.

Kurátorka: Tamara Moyzes

Partneři rezidence „Artist in need“: MKČR, MHMP, Institut umění, SFK, Praha 1, Kampus Hybernská, MeetFactory , Artist at risk

Vizuál AVU 4 UA: Monika Kučerová