fbpx
výstava

SDGs: Innovations for a Sustainable Future

13/02 18:00-19:00
A.3 Patro
Vstupné: Zdarma
SDGs: Innovations for a Sustainable Future

Interaktivní výstava v rozšířené realitě, umělecky ztvárněná grafikem Pavlem Fuksou, přibližuje, jak vědecký pokrok a inovace pomáhají realizovat 17 cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs). Tyto cíle pro přeměnu našeho světa si vzaly za své všechny členské státy OSN už v roce 2015. Mimo jiné pracují s plánem vymýtit extrémní chudobu a hlad, dosáhnout genderové rovnosti nebo odvrátit klimatické hrozby do roku 2030.

Výstava demonstruje sílu lidského myšlení a originality při hledání odpovědí na ty nejtěžší otázky. Dokážeme nasytit stále rostoucí populaci? Jak zastavit násilí páchané na ženách? Jak si rozdělíme práci s roboty? Zachrání lidstvo planetu, kterou ničí právě svým tempem? Můžeme účinně bojovat proti fake news?

Kromě toho výstava představuje významné mezinárodní výzkumné infrastruktury a vědecká pracoviště, které fungují přímo v České republice a jejichž výzkum se věnuje aktuálním výzvám globálního světa.

Výstava vznikla jako projekt Českých center ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR. Byla součástí programu předsednictví České republiky Radě EU v roce 2022.

Moderace doprovodného programu: Milena Vicenová

Mluvčí:


Hana Volná, zástupkyně ředitele Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci Ministerstva zahraničních věcí ČR-          Představí Challenge Fund  – cílem projektů Challenge Fund je přenos českých inovací do 6 partnerských zemí. Jedná se o Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Moldavsko a Zambii. Podporované inovace mohou pocházet z mnoha oblastí od zdravotnictví, komunitního plánování po implementaci moderních technologií v dopravě. Více informací o proběhlých projektech a pravidlech programu najdete v portfoliu projektů na webových stránkách www.undp.cz.

Claudie Maříková, Obchodní ředitelka ve společnosti SmartGuide (Cílem SmartGuide je vybudovat přední světový trh s digitálními průvodci, na kterém budou cestovní kanceláře a vypravěči snadno publikovat své geolokační příběhy a cestovatelé budou hledat průvodce pro své cesty.) Představí projekt Smart Guide realizovaný v národním parku Sutjeska v Bosně a Hercegovině

Digital audio guide for your visitors | SmartGuide (smart-guide.org)


Digitization of Tourism Content in Sutjeska National Park – CUP (undp.cz)