fbpx
čítárna

HYB4 Čítárna: Nouvelle 4: Jak vrabci na šlahounech svlačců

15/02 19:00-22:00
Čítárna
Vstupné: Zdarma
HYB4 Čítárna: Nouvelle 4: Jak vrabci na šlahounech svlačců
Uvedení sbírky Anny Gažiové Jak vrabec na šlahounu svlačce! Číst budou také: Jan Horský, Klára Krásenská a Klára Černá. Zvláštní host večera: Šimon Leitgeb.

„Poetika debutové sbírky českobudějovické rodačky Anny Gažiové (*1999) zahrnuje obrazy ptáčků i prožívání světa v něžných detailech. Její debut nabízí třicet básní, které do tří částí rozdělují místa jejich vzniku (Jih, Glasgow, Praha). Ačkoli formální časové uspořádání sbírky Jak vrabec na šlahounu svlačce (Dobrý důvod 2022) je lineární, v básních samotných čteme krokusy schoulené v záhonech, hruď července, liány psího nečasu i vosk lednového vichru, v jejichž střídání lze nalézt útočiště.“ (Síta Hrňová)

Přidejte se k nám na první letošní večer mladé poezie! Kromě uvedení sbírky Jak vrabec na šlahounu svlačce vyslechneme také poetiku Kláry Krásenské, která bude debutovat letos sbírkou Mýtiny, Kláry Černé a Jana Horského, kteří mj. publikovali prostřednictvím rubriky RP uvádí. Jako zvláštní host přijal pozvání držitel ceny Jiřího Ortena Šimon Leitgeb.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.