fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Nina Kohout (SK) + Earie

23/04 19:00-23:00
Hlavní sál
Vstupné: 240 Kč předprodej první vlna (do 1.4.) / 280 Kč druhá vlna (do 23.4.) / 300 Kč na místě
HYB4 Hudba: Nina Kohout (SK) + Earie
Skladatelka žijící ve Velké Británii zahraje svou hudbu nasáklou tajemnem slovenského folklóru. Jemnou elektronikou ji podpoří Earie.

Nina Kohout (SK)

Nina Kohout je devatenáctiletá slovenská umělkyně žijící ve Velké Británii, kde čerstvě ukončila studia hudební produkce na prestižní BRIT school. Nina vyhrála cenu Radio_Head pro nový objev roku 2020 (udělovanou Slovenským rozhlasem) za její debutový singl Blue Sunray. Její debutové EP Pandemonium (včetně písně Moonlight, která se objevila na Radio KEXP jako píseň dne) bylo zmiňováno na BBC Radio a v hudebních magazínech Under the Radar, Louder than War a ELectronic Sound magazine. Vystupovala s ním poté na festivalu The Great Escape v Brightonu, v ikonickém Kině Šiška v Lublani, na United Islands v Praze, na Ahoi! Pop Festival v Linci nebo na největším slovenském festivalu Pohoda a předskakovala umělcům jako Lola Marsh, Cathy Davey a múm. V lednu 2023 se zúčastnila největšího showcase festivalu v Evropě – Eurosonic, kde ji doprovázel smyčcový kvintet.

Její hudba spojuje tajemno slovenského folklóru, prvky vážné hudby a svěžest trip-hopu. Vytváří tak osobitý, byť zvláštní a nesvázaný hudební svět. Nina Kohout je zvukový vypravěč, který neustále zkouší, co je možné uvnitř i vně hranic hudebních konvencí.

Earie

Původem dvoučlenná kapela, sestavená z Lucie Fialové (zpěv) a Jiřího Havlíčka (kytara) dala základ vzniku singlu Paralysed, který vyšel v červenci roku 2022 ve spolupráci s producentem Janem Miklosko. Kapela se tak rozrostla o dalšího člena a pod názvem Earie začala tvořit alternativní, na atmosféru bohatou hudbu s prvky elektroniky. Inspiraci kapela hledá v rozmanitých žánrech hudebních interpretů, jako jsou Woodkid, Skrillex, Florence + The Machine či Tatran. Pražsko-říčanští Earie odehráli svůj debutový koncert v lednu roku 2023 a byli zařazeni do rubriky Best of 2022 časopisu Headliner.

Nina Kohout (SK)

Nina Kohout is a 19 year old Slovak artist currently based in the UK, where she has just finished her studies at the notorious BRIT School. Last year, Nina won the Radio_Head award for the Newcomer of the Year 2020 (curated by the Slovak national radio), which she received for her debut single Blue Sunray. Her critically acclaimed debut EP Pandemonium (incl. the song Moonlight featured as the Song of the Day by KEXP Radio) got Nina’s name mentioned in BBC Radio and music magazines such as Under the Radar, Louder than War, and Electronic Sound magazine. In 2022, Nina played at The Great Escape Festival in Brighton, the iconic Kino Šiška in Ljubljana, the United Islands of Prague, the Ahoi! Pop Festival in Linz, as well as the biggest Slovak festival Pohoda, and she supported acts such as Lola Marsh, Cathy Davey, and múm. Most recently, in January 2023, Nina participated in the biggest European showcase festival, Eurosonic, where she performed together with a string quintet.

Her music connects the eerie atmosphere of ancient Slovak folklore, classical music elements, and the freshness of an innovative trip-hop. In this way she creates a distinctive, albeit strange and disjointed musical world. Nina Kohout is a sonic storyteller who is constantly testing what is possible inside and outside the boundaries of musical conventions.

Earie

Originally a two-member band, consisting of Lucie Fialova (vocals) and Jiri Havlicek (guitar), they formed the basis for the single Paralysed, which was released in July 2022 in collaboration with producer Jan Miklosko. The band thus grew by another member and under the name Earie, it began to create alternative, atmosphere-rich music with elements of electronics. The band finds inspiration in the diverse genres of musical artists such as Woodkid, Skrillex, Florence + The Machine and Tatran. Prague-based Earie played their debut concert in January 2023 and were featured in the Headliner magazine’s Best of 2022 section.

Vstupenky ZDE / Tickets HERE