fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Kakktus + Monte Carlo Strippers

06/04 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: 160 Kč předprodej / 200 Kč na místě
HYB4 Hudba: Kakktus + Monte Carlo Strippers
Zběsilej tanec rozjetýho vlaku se Smrťákem průvodčím, směr Monte Carlo. Bezprecedentní rokenrolovej výlet.

Kakktus

Kapela Kakktus – její temná historie spadá do roku 2006, vznikla ve Šternberku na Moravě, kde začínala hrávat v hlubokém podzemí tamních vesnických kulturáků a stala se tak součástí regionální punkové scény, ze které se časem vymanila a vykrystalizovala do žánrově méně vyhraněné podoby, díky čemuž se stává jakýmsi punkovým vyděděncem.

Dnes se Kakktus pohybuje mezi postpunkem a ponurým energickým rokenrolem s prvky blues a písničkářstvím, které je založeno na českých textech vycházejících z tradic českého undergroundu a prokletých básníků.

Kapelu zakládají už na základní škole Adam Michlík (kytara, zpěv), Jan Aberle (kytara, zpěv), Jiří Aberle (basa) a Martin Gračka (bicí), a dodnes hrají v původním složení. V roce 2009 vydávají první desku „Z A4 na A5“ v době, kdy je členům kapely kolem 15 let. O rok později vychází singly „Clown“ a „Noc“. V roce 2012 pak singl „Hejno vran“.

V roce 2018 kapela vstává z mrtvých a v červnu téhož roku vychází eponymní deska „Kakktus“, která byla natočena svépomocí přímo ve zkušebně. V roce 2022 se kapela stává součastí Labelu Kabinet Records, u kterého vydává vinyl zatím posledního alba „Na hrbatým koni“, které zachycuje atmosféru kulturně umrtveného maloměsta, kde už dávno zavřeli jedinej hudební klub, divadlo i kino a kdy se večerní život uhnízdil do neblaze proslulého disco nonstopu. Album vychází na vinylu 22. 7. 2022 a bylo natočeno a smícháno ve studiu Golden Hive pod dohledem Amáka.

V současné době Kakktus hrává především menší alternativní festivaly a kluby, kde si zahrál po boku kapel jako Vaguess (USA), Mňága a Žďorp, Povodí ohře, Zrní.

Maloměsto

Monte Carlo Strippers

Na přípravu tohodle explozivního drinku jsou potřeba dva díly pořádně nakopnutých kytar, jeden díl funky bicích, lehký splash distorted basy a to celé okořeníme unikátním zpěvem ve spiritu Laney Staleyho.

Nesmíme zapomenout na závěr přidat ozdobu ve formě psychadelických kytarových sól!

Jestli chceš náš grungy/funky/alt. mix ochutnat, tak se vklidu posaď, barman už tahá skleničku.

Wondership

Vstupenky ZDE