fbpx
událost

Studentský lidskoprávní aktivismus

02/06 19:00-21:00
Sklep E
Vstupné: Zdarma
Studentský lidskoprávní aktivismus

Chcete si popovídat o tom, jak studenti bojují za lidská práva? Přijďte na diskuzi o studentském lidskoprávním aktivismu, kterou společně pořádají queer spolek Charlie, feministický spolek safe space a lidskoprávní spolek Mater Nostra.

Uvažujete nad tím, proč studenti*ky zakládají spolky a proč pořád bojují za nějaká lidská práva? Jste student*ka a chcete najít komunitu, kde se můžete realizovat se svými aktivistickými cíli? Nebo jste už v nějakém takovém spolku aktivní a chcete se podělit s ostatními o svých zkušenostech? Přijďte na diskuzi o studentském lidskoprávním aktivismu.

Po úvodním představení se rozdělíme do skupinek, kde budeme pod vedením moderátora*ky diskutovat o našich zkušenostech především z činnosti studentských lidskoprávních spolků. Povíme si, jak jsou naše spolky organizovány a jaké mají cíle, jak funguje naše členská základna, s jakými problémy se potýkáme, jak spolupracujeme s dalšími lidmi a organizacemi a jak se snažíme se z toho všeho nezbláznit. Případně i o čemkoliv dalším, co by vás zajímalo. Na akci je každý*á vítán*a, ať už máte zkušenosti z jakéhokoliv studentského aktivistického spolku, nebo ne.

Akce má za cíl rozvíjet aktivní občanství studentů a dalších mladých lidí. Je podpořena z Evropského sboru solidarity.