fbpx
událost

Malí redaktoři a ilustrátoři – TV Piraňa – příměstský tábor

07/08 08:45 - 11/08
D.1 Ateliér
Vstupné: 5490 Kč
Malí redaktoři a ilustrátoři – TV Piraňa – příměstský tábor
Jsou vaše děti tvůrčí duše, které rády vyrábí, kreslí a ještě k tomu vymýšlí příběhy? A chtěly by si zkusit připravit televizní vysílání, kde moderátorkou zpráv bude mořská pana a Šťastných deset bude losovat chobotnice?

Tak nalaďte náš kanál TV Piraňa, kde víme o všem, co se mezi korály šustne.

Umožněte dětem stát se součástí tvůrčího týmu malých televizních reportérů, kteří společně s námi budou chystat televizní vysílání se vším všudy.

7.–11. srpna 2023 — 8.45–17.15 hodin

5490 Kč včetně svačin, pití a materiálu (oběd volitelný)

12 dětí (minimální kapacita tábora 7 dětí)

Pro jaké děti je tábor určen?
Děti od 8 do 12 let, které rády kreslí, malují a vymýšlejí příběhy.

Denní program
8:45–9:00 setkání v Kampusu Hybernská
9:00–13:00 redakční dílna
13:00–14:00 oběd
14:00–16:00 redakce v terénu, hry v parku, návštěva Mořského světa atd.
16:00–16:30 návrat na Vzletnou
16:30–17:00 vyzvedávání dětí

Proč právě náš letní tábor?
– tábor vedou profesionální ilustátorky a zkušené lektorky, které dokáží pro děti připravit velmi originální náplň příměstského tábora
– děti si na táboře vyzkouší neobvyklé výtvarné techniky

Budeme vyrábět dekorace, loutky, připravovat reportáže, sportovní zpravodajství, předpovědi počasí, staneme se reklamními ilustrátory a tvůrci znělek.

Budeme vymýšlet obsah a formu jedinečného televizního vysílání.

Připravte se s námi na opravdu divoké tvoření. Vedle tradičního kreslení, malování, stříhání, řezání, lepení, budeme zběsile experimentovat. Potiskneme látku vlastním vzorem a budeme pracovat s různými recyklovanými materiály.

Abychom načerpali inspiraci, vyrazíme jedno odpoledne do Mořského světa – největšího mořského akvária u nás. A protože v létě je fajn být venku, budeme občas pátrat po podvodním světe i v jezírkách ve Stromovce.

Se vším, co vyrobíme, nakonec sehrajeme televizní show, která tu ještě nebyla. Na živé vysílání pozveme všechny rodiče a kamarády. Záznam vysílání bude k vidění na našem YouTube kanále.

Františka Iblová (Lektorka příměstského tábora a kurzu Klub malých ilustrátorů)

Františka Iblová vystudovala na Vyšší odborné škole uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové škole v oboru grafika. V současnosti studuje v Ateliéru ilustrace a grafiky u Juraje Horvátha na UMPRUM. Nyní absolvuje stáž v Ateliéru socharštví, vede dětský oddíl a je lektorkou kurzů Mladého ilustrátora na Vzletné. Ve své tvorbě propojuje experimentální grafické techniky, reportážní ilustraci, pseudo–vědeckou kresbu a inspiruje se přírodními motivy a kulturními tradicemi. Aktuální práce, jako například její poslední autorskou knihu Instinkt, lze pravidelně vidět na UMPRUM Artsemestrech.

Laura Hédervári (lektorka)

Laura je studentkou magisterského programu na UMPRUM, ateliéru Ilustrace a grafiky, kde vystudovala i ateliér Filmové a televizní grafiky. V roce 2019 absolvovala stáž ve Francii na Haute l’école des arts, obor ilustrace a stáž na DAMU, na katedře loutkového a alternativního divadla, obor scénografie. 

Registrace ZDE