fbpx
performance

Mušnula / Comebacková performance

20/09 19:00-00:00
D.0 Artivist Lab
Vstupné: Zdarma
Mušnula / Comebacková performance

Výjimečná comebacková performance skoro zapomenuté queer senzace – poprvé od roku 2019. Se starým repertoárem v novém hávu Mušnula potěší všechny vaše smysly. Mušnulu podpoří svým uměním umělkyně a hudebnice Natálie Rajnišová.

Josef Rabara je fotograf, performer a jógový učitel. Absolvent ateliéru Fotografie na UJEP v Ústí nad Labem. V tvorbě ho zajímají osobní témata spjatá především s queer identitou a pop kulturou. Kromě fotografie se věnuje performanci, hudbě a natáčení videoklipů, především ve spojení s jeho alter egem Mušnula.

„Mušnula… to je takové moje alter ego, postava, která vznikla v rámci mého závěrečného projektu na Fakultě umění a designu v Ústí. Je to umělecko-genderový experiment, který se setkal s nečekaně kladným ohlasem, a nakonec i po složení magisterské zkoušky žije dál a vymýšlí nové skopičiny. Obsahuje videoklip písně Skúška prvých šiat, moje cover verze písničky Mariky Gombitové, kterou jsem jako dítě miloval. Mušnula je prostě součást mě a je velmi autobiografickou výpovědí.“ (Josef Rabara alias Mušnula)