fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Waterbased (SK) + Máří

12/10 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: 200 Kč v předprodeji / 250 Kč na místě
HYB4 Hudba: Waterbased (SK) + Máří
Něžné a přitom temné ozvěny dream popu a trip-hopu v podání slovenské kapely Waterbased a zpěvačky Máří ohlášují příchod podzimu do Hybernské.

Waterbased

Slovenská dvojice Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák tvořící v Praze spojuje něhu a intimitu lidskosti s vnitřní explozí pocitů. Toto spojení má v sobě organismus plný krásy a ostnů, který ukazuje souboj temné impulzivity. Zpřítomňuje lidi a propojuje je s jejich vlastními prožitky. Projekt byl nominován na cenu Radio Head Awards 2020 v kategorii Objev roku. Český časopis Fullmoon duo zařadil mezi „11 nadějí ze Slovenska“ (2021). Svou hudbu již představili na festivalech jako SHARPE (SK), Beseda u bigbítu (CZ) nebo Takt (SRB). Po dvou letech práce a koncertování představili Waterbased první singly L.gain, Polaroid a Nothing z debutového alba Silent Regions. Album obsahuje texty psané z místa zmatku. Z místa, které hledá identitu a zpochybňuje některé rysy společnosti. Posluchač je ponořen do organismu zpovědi, kde prostor zhmotňuje zvukový design producentů Isama Zing a Aid Kid. Hudební tření žánrů dream/art pop, noise, trip hop vytváří generativně originální kombinace proměněných těles v promyšlené hře. Debutové album Silent Regions vyšlo v březnu 2023 pod hlavičkou Deadred records a bylo představeno na jarním turné po slovenských a českých městech společně s českým duem Khoiba. V roce 2023 Waterbased rozšířili svou koncertní sestavu a již nyní je můžete vidět hrát společně s bubeníkem Johnem Clardym z americké kapely Tera Melos.

Máří

Máří vydala debutové album Léto znovu přijde!
„Moje texty na prvním albu mapují jedno konkrétní období. Období silných emocí, které bych označila asi začátkem mého dospívání. Když se ohlédnu zpátky, přijde mi většinou jako jedna dlouhá zima. Na desce se dotýkám také tématu naděje a vyrovnávání se se změnou. Možná i proto se album jmenuje Léto znovu přijde.”
Debutové album Máří kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem alba je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller.

-ENG-

Waterbased

A Slovak duo of Julls Mihalyiová and Ľubo Krajňák based in Prague combines the tenderness and intimacy of humanity with an inner explosion of feelings. The fusion has an organism inside, full of beauty and thorns, which shows the battle of dark impulsiveness. In 2020, the project was nominated in the Discovery of the Year category of the Radio Head Awards. Czech magazine Fullmoon included the duo among the „11 hopes from Slovakia“ (2021). They have already managed to present their music at festivals such as SHARPE (SK), Beseda u bigbítu (CZ) or Takt (SRB). After two years of work and concerts, Waterbased presented the first singles L.gain, Polaroid and Nothing from their debut album Silent Regions. The album brings songs and lyrics written from a place of unrest. From a place that searches for identity and questions certain features of society. The listener immerses thelmselves in the organism of the confession, where the space is materialized by the sound design of producers Isama Zing and Aid Kid. The musical friction of dream/art pop, noise, trip hop genres creates original combinations of transformed bodies in a deliberate game. Silent Regions was released in March 2023 under Deadred records and was presented on a spring tour of Slovak and Czech cities together with the Czech duo Khoiba. Waterbased have expanded their concert line-up and you can now see them play together with drummer John Clardy from the American band Tera Melos.

Máří

Máří released her debut album Summer will come again!
„My lyrics on the first album map one particular period. A period of strong emotions, which I would probably call the beginning of my adolescence. When I look back, it mostly feels like one long winter. On the record I also touch on the theme of hope and coping with change. Maybe that’s why the album is called Summer Will Come Again.“
Máří’s debut album combines the sounds of guitars, synths, electro and pop with the hustle and bustle of the Prague streets. The original lyrics are the testimony of a young girl who, thanks to her authentic speech, manages to draw the listener into the world of adolescence and the evening city. The album was co-written by multi-instrumentalist and composer Šimon Keller.

Vstupenky ZDE