fbpx
hudba

HYB4 Hudba: Prague Improvisation Orchestra

23/11 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě
HYB4 Hudba: Prague Improvisation Orchestra
Koncert Prague Improvisation Orchestra s nástroji vzniklými z nevyužitého a odpadního materiálu v rámci semestrálního tématu BUDOUCNOST.

Pražský improvizační orchestr (PIO) se vrací na Kampus Hybernská s dvojím programem! V první části budou pracovat s podomácku vyrobenými nástroji, recyklovanými materiály a tradičními nástroji, které jsou speciálně „připravené“ z běžných každodenních materiálů. Ve druhé části pak zopakují vybrané skladby z cyklu jazzových skladatelů: díla legendárních umělců Anthonyho Braxtona, Charlese Minguse a Sun Ra.

PIO založili v roce 2012 Petr Vrba a George Cremaschi jako platformu pro improvizaci ve velkých skupinách, která pracuje s dirigovanou i volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickou notací. Od té doby uspořádali více než šedesát představení, z nichž každé je jiné a obvykle specifické pro dané místo. Na každé konkrétní akci může být od sedmi do dvaceti účinkujících, často včetně vizuálních a pohybových prvků, a za svou existenci pozvali již desítky etablovaných zahraničních hostů.

Vystoupí / Performers: Marcel Bárta, George Cremaschi, Jan Jirucha, Andrea La Rose, Pasi Mäkelä, Elia Moretti, Vojtěch Procházka, Petr Vrba

[ENG]

Prague Improvisation Orchestra (PIO) returns to Kampus Hybernská with a double program! In the first part they will work with homemade instruments, recycled materials, and traditional instruments that are specially ‚prepared‘ using common everyday materials. In the second part they will reprise selected compositions from their jazz composers series: works by legendary artists Anthony Braxton, Charles Mingus and Sun Ra.

PIO was started in 2012 by Petr Vrba and George Cremaschi as a platform for large-group improvisation, working with conducted and free improvisation, open scores, and graphic notation. They have since organised over sixty performances, each one different and usually specific to the location. For any particular event they can vary their numbers from seven to twenty performers often including visual and movement elements, and have invited dozens of established international guests.

Vstupenky ZDE / Tickets HERE