fbpx
hudba

HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #36

15/02 19:30-23:00
E.0 Sál
Vstupné: Zdarma
HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #36
Mélusine de Pas (viola da gamba) + Vladimír Micenko (kontrabas/double bass)

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří – ideálně – přicházejí z různých hudebních scén. Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření. Chceme vytvořit prostředí pro kreativní tvorbu v přítomném okamžiku, nic není předem určené, jediným očekáváním je vysoká úroveň bytí v přítomnosti. Základní backline (bicí, kytarová komba, PA, klavír) je zajištěn.

Od října jsme otevřeni Vašim návrhům na složení kapel, nicméně nadále chceme, aby akce zůstala experimentální otevřenou platformou, tudíž bychom se rádi vyhnuli vystoupením již existujících těles.

Ke starší hudbě se Mélusine de Pas poprvé dostala v souboru Pages de la maîtrise de Centre de Musique Baroque de Versailles pod vedením Oliviera Schneebeliho. Ve svém pěveckém vzdělávání pokračovala u Nicole Cortiové a Lionela Sowa ve sboru katedrály Notre Dame de Paris a později zpívala také pod taktovkou Hervého Niqueta, Bruna Boterfa a Johna Nelsona. Důležitým mezníkem v hudební formaci jí byl nakonec Choeur grégorien de Paris. Violu da gamba objevila Mélusine de Pas u Philippa Foulona. Na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris studovala u Nimy Ben David a Christopha Coina a na Koninklijk Conservatorium v Bruselu u Philippa Pierlota. Mezi soubory, s nimiž vystupuje na koncertech nebo nahrávkách, patří _Collegium Marianum, Ensemble Inégal, Collegium 1704, Le Ricercar Consort, Czech Ensemble Baroque či Cappella Mariana. Se saxofonistou Vincentem Lê Quangem experimentovala na pařížské konzervatoři s volnou improvizací. Tato zkušenost ji dovedla k instrumentální i pěvecké spolupráci s umělci, jako je skladatel Jan Trojan, trombonista Jan Jirucha a houslistka Anna Romanovská Fliegerová, a to v rámci alternativních představeních
zahrnujících divadlo, elektronickou hudbu a němý film.

Vladimír Micenko (1985) je basista, improvizátor.  Je členem hudebních těles E Converso (album Pásla milá satana 2022) , Endemit (připravované album Salami Tiger 2024), Heart of Dixie, Divergent Connections orchestra, Tony Joch and friends. Rád hráje k tanci i poslechu , pije čevené víno a učí se hrát trsátkem na kontrabas…

Hybrid Sessions is a monthly series at Kampus Hybernská. We feature an opening improvised duo set with two musicians coming from different backgrounds to form a new constellation. Afterwards, we host a jam session open to all musicians, regardless of their background. We want to create an open environment where musicians feel free to be creative in the moment, nothing is predetermined and the only expectation is a high level of presence. A basic backline is provided. 

Additionaly we’re open for people to suggest the line up so it doesn’t have to be currated by us anymore. We want to keep Hybrid Sessions being a platform for experimenting so please: no already existing bands.

Foto/Photo: Anna Baštýřová