fbpx
Diskuze

Úkol Evropa | Východ, nebo západ?

24/10 18:00-20:00
Hyb4City 3.patro A
Vstupné: Zdarma
Úkol Evropa | Východ, nebo západ?

Kampus Hybernská připravil sérii šesti hlubších debat, kterou spojuje název #ÚkolEvropa. Vždy jeden pondělní večer v měsíci klade moderátorka Martina Mašková (ČRo) otázky třem mluvčím – expertům, zástupcům akademické obce a studentům. Přímo do debaty však mohou svými dotazy přispět i všichni, kdo nás budou sledovat na internetu.


Již čtvrtý díl cyklu #ÚkolEvropa si klade otázku: Východ, nebo Západ? Kam patří Česká republika? A jakou roli v tom hraje naše členství v EU? Dokáže Česko během svého předsednictví hasit geopolitické požáry?Debata se koná v pondělí 24. října 2022 v 18 hodin v Kampusu Hybernská. Mluvčími v panelové debatě budou Michael Romancov, Veronika Kuchyňová Šmigolová a Miloš Ulrich.

 PhDr. Michael Romancov, Ph.D. se narodil v roce 1969 v Praze. Je absolventem Pedagogické fakulty, Filozofické fakulty a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Působí na katedře politologie na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd. Specializuje se na politickou geografii, geopolitiku a Rusko. Přispívá do řady českých periodik.

 RNDr. Veronika Kuchyňová Šmigolová vystudovala Přírodovědeckou fakulta University Karlovy, Praha. Působila jako Výzkumná pracovnice, Ústav makromolekulární chemie ČSAV. Absolvovala stáž na Cornell University, Ithaca, USA. Od roku 1995 zastávala řadu pozic na Ministerstvu zahraničních věcí. Působila jako velvyslankyně, vedoucí Stálé mise ČR při OBSE, OSN a dalších mezinárodních organizacích ve Vídni, v Egyptě a v dalších zemích. Nyní je ředitelkou Odboru Amerických států MZV a zástupkyně náměstka sekce mimoevropských zemí.

 Miloš Ulrich se věnuje studiu andragogiky a personálního řízení na Filosofické fakultě FF Univerzity Karlovy.

Registrace