#Úkol Evropa | Východ, nebo Západ?

#Úkol Evropa | Východ, nebo Západ?#Úkol Evropa | Východ, nebo Západ?
Datum
Datum
24
.
10
.
2022
–⁠
24
.
10
.
2022
Čas
Čas
18:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
A.3 Patro
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Kampus Hybernská připravil sérii šesti hlubších debat, kterou spojuje název #ÚkolEvropa. Vždy jeden pondělní večer v měsíci klade moderátorka Martina Mašková (ČRo) otázky třem mluvčím – expertům, zástupcům akademické obce a studentům. Přímo do debaty však mohou svými dotazy přispět i všichni, kdo nás budou sledovat na internetu.


Již čtvrtý díl cyklu #ÚkolEvropa si klade otázku: Východ, nebo Západ? Kam patří Česká republika? A jakou roli v tom hraje naše členství v EU? Dokáže Česko během svého předsednictví hasit geopolitické požáry?Debata se koná v pondělí 24. října 2022 v 18 hodin v Kampusu Hybernská. Mluvčími v panelové debatě budou Michael Romancov, Veronika Kuchyňová Šmigolová a Miloš Ulrich.

PhDr. Michael Romancov, Ph.D.se narodil v roce1969 v Praze. Je absolventem Pedagogické fakulty, Filozofické fakulty aFakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Působí na katedře politologie naInstitutu politologických studií Fakulty sociálních věd. Specializuje se napolitickou geografii, geopolitiku a Rusko. Přispívá do řady českých periodik.  

RNDr. Veronika Kuchyňová Šmigolová vystudovala Přírodovědeckou fakulta Univerzity Karlovy. Působilajako Výzkumná pracovnice, Ústav makromolekulární chemie ČSAV. Absolvovala stážna Cornell University, Ithaca, USA. Od roku 1995 zastávala řadu pozic naMinisterstvu zahraničních věcí. Působila jako velvyslankyně, vedoucí Stálé miseČR při OBSE, OSN a dalších mezinárodních organizacích ve Vídni, v Egyptě av dalších zemích. Nyní je ředitelkou Odboru Amerických států MZV azástupkyně náměstka sekce mimoevropských zemí.

Miloš Ulrich se věnuje studiu andragogiky a personálního řízení naFilozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Celý záznam diskuse si můžete prohlédnout na našem Youtube kanálu.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
October 24, 2022