fbpx
událost

HYB4 Family: Knihovánky: dětský knižní pop-up + koncert kapely Hm

09/12 10:00-18:00
Kampus Hybernská
Vstupné: zdarma, workshopy a koncert zpoplatněny
HYB4 Family: Knihovánky: dětský knižní pop-up + koncert kapely Hm

Poprvé se v Kampusu Hybernská koná prodejní pop-up těch nejkrásnějších dětských knih, které vybírá knihkupectví 2veverky a nakladatelství Verzone. Během celého dne čekají na malé i větší návštěvníky dílničky a workshopy, krátká divadélka a neopakovatelný koncert.

Scénografka, malířka, ilustrátorka a autorka mnoha knih pro děti Dagmar Urbánková v lecčems navazuje na absurdní, nonsensový humor, který se po celé 20. století dá vystopovat od Marcela Aymého přes Williama Saroyana po Ivana Vyskočila, k němuž se, jako ke svému učiteli, vždy ráda hlásí. Její způsob vyprávění i jazyk nemají daleko k divadlu, její příběhy jsou vždy potěšující, neambiciózní, a přesto v naší mysli dlouho rezonují.

Dagmar Urbánková v rámci Knihovánek uvede své divadelní představení Mechanický cirkus a osobně se s ní můžete setkat při čtení z její nejnovější knihy pro děti s názvem Jmenuji se Emanuel Fajahyla.

Nenechte si také ujít jedinečnou možnost naslouchat příběhům poetického světa Daisy Mrázkové přímo z úst její dcery, paní Veroniky Pávkové. V prostoru Čítárny přečte nejenom ze své nejoblíbenější knihy, ale možná poodhalí i některá tajemství, která jsou za příběhy skrytá… V letošním roce si připomínáme 100 let od narození výtvarnice, spisovatelky a ilustrátorky Daisy Mrázkové. Na místě bude možné zakoupit její knížky.

Po dlouhé době se objeví na veřejnosti i kapela Hm… s písněmi z alba Klukoviny. Pro hodně malé i hodně velké. Čtyři tátové vám kromě veselých písní předvedou, co dělají na rockových koncertech malíři pokojů, jak se dělá šišatý zvuk nebo co udělá maminka s nočními přízraky. Pomůžou jim v tom i jejich kamarádi básníci František Hrubín, Josef Hiršal, Pavel Šrut a další. A všechny klukoviny, co vám ukáží, můžete dělat s nimi.

Na místě bude možnost i swapu dětské literatury – přineste ve velmi dobrém stavu dětské knihy, které mohou udělat radost dalším, a odneste si kousek, který potěší zase vaše malé čtenáře.

PROGRAM:

A.0. Cirkulární hub
10:00-18:00 Knižní prodejní pop-up krásných knížek (nejen) pro děti, ve spolupráci s knihkupectvím 2veverky a nakladatelstvím Verzone.
10:00-18:00 Swap dětské literatury
11:30-13:30 WORKSHOP: Dílna frotážování s Klárou Pavlovcovou, autorkou knihy Punťa a Ťunťa (pro děti od 6 do 10 let, přidejte se kdykoliv v průběhu konání) Vstup: 100 korun, Kapacita: 10 dětí, Vstupenky zde
14:00-15:30 WORKSHOP: Jak vzniká kniha, dílna s Veronikou Benešovou Hudečkovou, nakladatelkou, a Věrou Opatrnou, knihkupkyní. (věkově neomezeno) Vstup: 150 korun, Kapacita: 25 dětí, Vstupenky zde
15:30-17:00 WORKSHOP: Kolážový workshop s jednou z nejoceňovanějších českých ilustrátorek Andreou Tachezy (pro děti od 5 do 10 let, přidejte se kdykoliv v průběhu konání) Vstup: 100 korun, Kapacita 8 dětí, Vstupenky zde

E.0. Sál
10:00 Divadlo: Dagmar Urbánková: Mechanický cirkus I. (délka 15 minut)
10:30 Divadlo: Dagmar Urbánková: Mechanický cirkus II. (délka 15 minut)
16:30 Koncert kapely Hm…a písně z alba Klukoviny. Vstup: 180 korun / děti do 12 let zdarma, vstupenky zde

C.0. Čítárna
11:00-12:00 Autorské čtení a dílnička s Dagmar Urbánkovou z její nejnovější knihy pro děti s názvem Jmenuji se Emanuel Fajahyla.
14:30 Čtení z knih Daisy Mrázkové v podání její dcery, Veroniky Pávkové.

Vstupenky ZDE