HYB4 Čítárna: Mateřské mléko aneb Lotyšská literatura opět ožívá!

HYB4 Čítárna: Mateřské mléko aneb Lotyšská literatura opět ožívá!HYB4 Čítárna: Mateřské mléko aneb Lotyšská literatura opět ožívá!
Datum
Datum
19
.
10
.
2023
–⁠
19
.
10
.
2023
Čas
Čas
21:00
–⁠
23:00
Místo
Místo
C.0 Čítárna
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Literatura
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Novinku Mateřské mléko, která právě vychází v nakladatelství Paseka, uvádí překladatelka Anna Sedláčková a Pavel Štoll z Ústavu východoevropských studií. Poslední překlad z lotyštiny vyšel přibližně před čtrnácti lety, vrací se lotyšská literatura na českou knižní scénu?

„Tři generace žen, tři různé osudy komplikované složitou dobou a vzájemnými vztahy. Střídavé vyprávění matky a dcery začíná a končí za sovětského období v Lotyšsku. V centru pozornosti stojí matka, mimořádně nadaná lékařka a intelektuálka, která odmítá kojit svou čerstvě narozenou dceru, aby ji neotrávila svým neštěstím. O mnoho let později se dostává do nuceného exilu na venkov, kde se role obrací: dcera se stává mateřskou pečovatelkou své depresivní matky. Sílu a útěchu nachází dcera v láskyplném vztahu se vzdálenou babičkou. Dcera ztělesňuje výhled do nadějné budoucnosti, babička dlouhý pohled na lotyšské dějiny.“

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
October 19, 2023