HYB4 Čítárna: Projekt Sinopsis: Vzestup a pád jedné družby 2.0

HYB4 Čítárna: Projekt Sinopsis: Vzestup a pád jedné družby 2.0HYB4 Čítárna: Projekt Sinopsis: Vzestup a pád jedné družby 2.0
Datum
Datum
27
.
9
.
2023
–⁠
27
.
9
.
2023
Čas
Čas
20:00
–⁠
21:30
Místo
Místo
C.0 Čítárna
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Ostatní
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Turbulentním česko-čínským vztahům v uplynulém desetiletí se věnuje výbor novinových komentářů a dalších textů projektu Sinopsis. Od naivních očekávání Zemanovy „ekonomické diplomacie" k jejímu krachu po kolaps čínské společnosti CEFC a zmizení jejího předsedy a prezidentova poradce Jie Ťien-minga.

Přijďte se dozvědět více o ústupových manévrech místní propekingské lobby, pokoutných snahách o „racionalizaci“ diskuze o Číně, předžalobních výzvách a rouškové diplomacii.

Byla to dekáda bohatá na kolosální omyly, křiklavé konflikty zájmů, aféry a skandály, jež by neměly upadnout v zapomnění. Historické panorama místy přerůstá ve společenské panoptikum, ale dokládá i zdravou skepsi a odolnost české veřejnosti vůči nedomyšleným plánům některých jejích politických představitelů.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

grafika: Badiucao

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
September 27, 2023